Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Ukradzione tablice cechów?

„Ktoś ukradł tablice cechów z ulicy Farnej! Pewnie zrobili to jacyś menele albo złomiarze (…)”. Tak zaczyna się e-mail, który przysłał na naszą skrzynkę pan Henryk (nazwisko do wiadomości redakcji). Czytelnik prosił o interwencję, więc postanowiliśmy przyjrzeć się sprawie.

Udaliśmy się zatem na ulicę Farną, by sprawdzić, czy informacje naszego Czytelnika potwierdzą się. Na miejscu okazało się, że zamiast kilku płyt są jedynie puste miejsca. Zapytaliśmy w  Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta, czy urzędnicy wiedzą coś na temat „zniknięcia” logotypów. Sprawa okazała się dość jasna. – Tablice zostały zdemontowane, bo były obluzowane. W tej chwili musimy zamocować je na nowo – poinformował nas Ryszard Żak ze ZDiUM. – Gorzej, że na te prace skończyła się już gwarancja wykonawcy, dlatego miasto musi naprawić jezdnię na własny koszt. To kolejna naprawa tych tablic, wcześniej trzeba je było montować kilka razy – dodał Ryszard Żak.

Okazuje się, że powodem ciągłego „luzowania” się tablic są przejeżdżające tamtędy samochody. Podczas przygotowania remontu w ramach projektu „Trakt Wielu Kultu”, nikt nie przypuszczał, że ulicą Farną będzie jeździło aż tyle pojazdów. Ponadto urzędnicy wydali kilkanaście milionów na remont Starówki, a nie byli w stanie wymyślić sposobu mocowania tablic rzemieślników tak, by te nie urywały się co jakiś czas.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
AAA
AAA
12 stycznia, 2018 18:03

pewnie sporo by były warte

Tomek
Tomek
12 stycznia, 2018 18:06

To nawet tablic nie umieją dobrze zamontować!!??

Lidka
Lidka
12 stycznia, 2018 19:22

W Polsce nawet studzienek kanalizacyjnych nie potrafią porządnie osadzić, a co dopiero takie rzeczy. Porażka!

Emeryt
Emeryt
13 stycznia, 2018 05:28

może niech spróbują na gumę do żucia ….

Psem
Psem
13 stycznia, 2018 16:59

dobrych kilka lat temu z tzw “centrum idei ku demokracji” gdy mieścił się na ul. Starowarszawskiej, tuż po hucznym otwarciu, zniknęły miedziane parapety 😉

Serwa
Serwa
14 stycznia, 2018 09:34

Żenujące tłumaczenie

Powiązane artykuły

Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!