Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Uczniowie z Piotrkowa ze stypendium marszałka

Są młodzi, utalentowani, w dodatku wspaniale reprezentują województwo łódzkie w kraju i za granicą. 81 osób, nagrodzonych jednorazowymi stypendiami naukowymi, odebrało z rąk marszałek Joanny Skrzydlewskiej listy gratulacyjne. Wśród nich, są uczniowie z piotrkowskich szkół.

Uroczystości wręczenia listów gratulacyjnych uczniom i studentom, którzy w tym roku otrzymali stypendia naukowe Marszałka Województwa Łódzkiego, zorganizowano w Zespole Szkół  i Placówek Oświatowych Nowoczesnych Technologii WŁ w Łodzi. W gronie osób nagrodzonych znalazło się 46 uczniów i 35 studentów.

Stypendyści zostali wsparci kwotą 300 tys. zł. W ten sposób Województwo Łódzkie pomaga w rozwoju najbardziej uzdolnionych mieszkańców, którzy już niebawem zasilą rynek pracy.

– Dzisiejsza uroczystość napawa nas dumą i radością, bo nie ma nic piękniejszego niż nagradzanie ludzi, którzy ciężką pracą, zaangażowaniem, determinacją podnoszą swoje kwalifikacje i poszerzają swoją wiedzę – mówiła Joanna Skrzydlewska. – Mam nadzieję, że kiedy skończycie studia, to pozostaniecie w Łódzkiem, bo bardzo potrzebujemy Waszej wiedzy i umiejętności – dodała marszałek województwa, która razem z Arturem Ostrowskim, członkiem Zarządu Województwa Łódzkiego gratulowała stypendystom ich sukcesów.

Silną reprezentację wśród nagrodzonych miał Piotrków Trybunalski. Trzech uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego zostało laureatami stypendium I stopnia, to matematycy: Szymon Tobiasz, Maciej Pietrzyk i Kazimierz Jakub Chomicz.

Jestem fotografem. Otrzymałem stypendium za osiągnięcia w konkursach i olimpiadach – powiedział nam z kolei Marcin Brzezowski, uczeń Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Piotrkowie. – Stypendium przeznaczę oczywiście na sprzęt fotograficzny.

To niezwykle zdolny, ale zarazem skromny uczeń. W tym, co robi Marcin jest mnóstwo pasji. Cała szkoła jest z niego dumna – dodał Piotr Bereska, dyrektor ZSP nr 5.

Udział w uroczystości wzięli także: rektor Politechniki Łódzkiej prof. dr hab. inż. Krzysztof Jóźwik, rektor Akademii Piotrkowskiej prof. dr hab. Jacek Bonarek, prorektor ds. współpracy z otoczeniem Uniwersytetu Łódzkiego prof. dr. hab. Agnieszka Kurczewska, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele uczelni, których uczniowie i studenci otrzymali stypendia.

Wydarzenie uświetnił doskonały występ Kwartetu Primuz, który zaprezentował publiczności takie szlagiery jak „Fly me to the moon” Franka Sinatry, „Moon River” Henry’ego Mancini czy „Hallelujah” Leonarda Cohena.

Poczęstunek dla stypendystów i gości przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Annopolu Nowym.

Stypendia naukowe w kategorii „uczeń”

Stypendia I stopnia:

Szymon Tobiasz, I Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim
Maciej Pietrzyk, I Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim
Kazimierz Jakub Chomicz, I Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim

Stypendia III stopnia:
Marcin Brzezowski, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim

Stypendia naukowe w kategorii „student”

Monika Zielińska, Akademia Piotrkowska
Bartłomiej Stasiołek, Akademia Piotrkowska

1 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Eleonora
Eleonora
18 czerwca, 2024 22:08

W województwie już nowa władza. Kiedy xmueny w jednostkach podległych, w których poprzedni wicemarszałek ulokował pisowskich aktywistów m.in. na stanowiskach dyrektorów?

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!