GminyGrabicaWażne wiadomościWydarzenia

Uczniowie z Boryszowa poznawali pracę urzędu

W czwartek (15.02) Urząd Gminy w Grabicy odwiedzili uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej im. J.Porazińskiej w Boryszowie. Celem wizyty było zapoznanie młodzieży ze strukturą organizacyjną urzędu oraz zadaniami realizowanymi przez samorząd lokalny.

Młodzież miała okazję uczestniczyć w XLVIII obradach Sesji Rady Gminy w Grabicy. Wizyta zorganizowana została w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie. To ważne, aby młode pokolenie miało świadomość, że ich głos i opinia są istotne dla rozwoju .

Podczas spotkania z wójtem Krzysztofem Kulińskim i pracownikami młodzi ludzie mogli zapoznać się z zakresem czynności pracowników na poszczególnych stanowiskach służbowych. – Dzięki tego typu praktycznym lekcjom młodzież nie powinna mieć żadnych problemów w dorosłości z załatwianiem spraw urzędowych. To niezwykłe doświadczenie pozwoliło młodzieży lepiej zrozumieć funkcjonowanie samorządu lokalnego, a także wyrazić swoje spojrzenie na sprawy dotyczące ich miejscowości – mówił po spotkaniu wójt Krzysztof Kuliński.

Wszyscy zebrani, zarówno radni, wójt, jak i uczniowie, wykonali wspólne zdjęcie, które będzie pamiątką tego wyjątkowego spotkania. Spotkanie to z pewnością będzie miało pozytywny wpływ na rozwój świadomości obywatelskiej młodzieży i zainspiruje ich do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym Gminy również w przyszłości.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Imię
Imię
17 lutego, 2024 09:18

Indoktrynacja.

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!