koronawirusPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Uczeń SP12 z koronawirusem. Szkoła będzie zamknięta – AKTUALIZACJA

U jednego z uczniów klasy VII zdiagnozowano koronawirusa. Cała klasa oraz nauczyciele przebywają obecnie w kwarantannie. Decyzją dyrektora, w piątek i poniedziałek szkoła będzie zamknięta.

– Otrzymane dziś informacje z sanepidu potwierdziły pozytywny wynik w kierunku Covid-19 u jednego z uczniów naszej szkoły. Procedury które podjęliśmy, są po konsultacji z sanepidem. Także dziś podjęliśmy decyzję, że w piątek i poniedziałek dzieci nie przychodzą na zajęcia – to tak zwane „godziny dyrektorskie”. W tych dniach będziemy odkażać całą szkołę – mówi w rozmowie z nami Anna Kulisa, dyrektor placówki. – W sumie kwarantannie poddano 21 uczniów a także 15 nauczycieli którzy mieli bezpośredni kontakt z tą klasą – dodaje.

Jak się okazuje, chłopiec u którego zdiagnozowano koronawirusa, od kilku dni przebywał w domu. – Kontakt tego dziecka, z rówieśnikami był do zeszłego piątku. Dopiero dziś otrzymaliśmy informację od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o tym, że uczeń został zdiagnozowany w kierunku sars. Dopiero od tego momentu mogłam rozpocząć odpowiednie procedury – wyjaśnia dyrektor Kulisa.

To czy uczniowie i nauczyciele będą przebadani w kierunku covid-19, zdecyduje sanepid.

4.7 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!