Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Ucieczka przed policją z prędkością ponad 200 km/h

Niezatrzymanie do kontroli, kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu, prowadzenie pojazdu bez uprawnień oraz szereg wykroczeń to finał jednej interwencji. Policjanci zatrzymali 37-latka, który wkrótce odpowie za popełnione przestępstwa i wykroczenia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

11 stycznia 2022 roku przed godziną 20:00 funkcjonariusze piotrkowskiej drogówki dokonywali pomiaru prędkości w Rakowie, gmina Moszczenica. Podczas pomiaru okazało się, że kierowca volvo, dozwoloną prędkość przekroczył w obszarze zabudowanym o 30 km/h.

W związku z popełnionym wykroczeniem policjant używając latarki z czerwonym światłem wydał polecenie do zatrzymania się. Kierowca volvo, nie zastosował się do sygnału i jechał wprost na policjanta, który odskoczył w ostatnim momencie. Funkcjonariusze używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych od razu ruszyli w pościg za pojazdem, który uciekał w kierunku Moszczenicy. Kierujący w trakcie ucieczki poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością ponad 200 km/h, jednocześnie popełniając szereg innych wykroczeń, m.in. wyprzedzał na podwójnej ciągłej linii, czy na przejściu dla pieszych, tym samym stwarzając ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. W Moszczenicy na ulicy Wschodniej mundurowi zajechali drogę nieodpowiedzialnemu kierowcy, udaremniając mu dalszą jazdę. – informuje st. asp. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Po zatrzymaniu kierowcy okazało się, że to 37-letni mieszkaniec powiatu. Mężczyzna był trzeźwy, natomiast posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Wobec niego została również wydana decyzja o zatrzymaniu uprawnień do kierowania pojazdami. Volvo, którym poruszał się mężczyzna nie posiadało obowiązkowego ubezpieczenia, aktualnego badania technicznego, a także nie został dopuszczony do ruchu. Mężczyzna został zatrzymany. Wkrótce usłyszy zarzuty. Popełnione przestępstwa zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec 37-latka zostanie też skierowany wniosek do sądu, za wykroczenia jakie popełnił podczas ucieczki. – dodała rzeczniczka.

Policjanci przypominają, że nie zatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem, które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Kierowanie pojazdem w obszarze zabudowanym z nadmierną prędkością jest skrajnie nieodpowiedzialne. Rażące naruszenie przepisów oraz zachowanie stwarzające realne zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego może doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach tragedii.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!