Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

„Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” – za darmo sprawdź światła w swoim samochodzie

Trwa kampania pod nazwą „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” z założeniem zwiększenia świadomości kierowców na temat wpływu jakości i stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Działania te będą trwały do 15 grudnia 2023 roku.

W ramach kampanii w kolejne soboty: 28 października, 18 listopada i 9 grudnia roku, na stacji kontroli pojazdów działającej przy Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego przy ulicy Glinianej 17, kierowcy będą mieli okazję do bezpłatnej kontroli stanu i ustawienia świateł w swoich samochodach. Istotne jest aby pamiętać o regularnym sprawdzaniu wszystkich elementów oświetlenia: żarówek, lamp, oraz o odpowiednim ustawieniu świateł.

W przypadku stwierdzenia wadliwego oświetlenia, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych oraz przy ograniczonej widoczności, rośnie ryzyko wypadku drogowego – mówi asp. Aneta Błędniak-Kałkaz w Wydziału Rychu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. – Sprawne i właściwie wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Ma to szczególne znaczenie w warunkach jesienno-zimowych – dodaje.

Dbałość o właściwe oświetlenie pojazdu to nie tylko obowiązek, ale także wyraz troski o życie i zdrowie wszystkich uczestników ruchu.

W Piotrkowie światła można sprawdzić w stacji diagnostycznej działającej przy Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego przy ulicy Glinianej 17, w godzinach 8:00 – 16:00.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!