GrabicaWydarzenia

Turniej szachowy w gminie Grabica

Źródło: UG Grabica

Już po raz czwarty w Szkole Podstawowej im. W. Witosa w Szydłowie uczniowie z terenu gminy Grabica spotkali się na turnieju szachowym pod patronatem przewodniczącego Rady Gminy Grabica Dariusza Kalisiaka. Do rozgrywek zgłosiło się 32 uczestników. Zawody podzielono na kilka przedziałów wiekowych. Sędzią głównym turnieju był Piotr Kaukel – sędzia kl. II, instruktor szachowy z wieloletnim doświadczeniem.

Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Niepokonany w najmłodszej grupie okazał się Gabriel Bednarek, drugie miejsce zajął Oliwier Parszcz, zaś trzecie miejsce zdobył Adam Pustelnik. Wśród starszych uczniów pierwsze miejsce wywalczył Adrian Olejnik, drugie miejsce zajęła Agata Mastalerz, a na trzecim miejscu uplasował się Dominik Zielonka. Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez przewodniczącego Rady Gminy, wyróżnione zostały również biorące udział w turnieju dziewczęta oraz najmłodszy uczestnik rozgrywek.

Warto nadmienić, że szachiści z Szydłowa mieli dodatkowe powody do świętowania. Po grudniowych bardzo udanych rozgrywkach na poziomie powiatowym i rejonowym, w eliminacjach ogólnopolskich w Zgierzu 2 drużyny znalazły się na dziewiątym miejscu wśród szachistów całego województwa łódzkiego. Choć gracze są bardzo młodzi, to grają od wielu lat i jest to ich prawdziwa pasja. Głównym celem organizacji nauki gry w szachy w SP Szydłów jest rozwijanie kompetencji uczniów od najmłodszych klas w zakresie logicznego myślenia, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów oraz kształtowanie ważnych cech osobowości jak odpowiedzialność, koncentracja czy intuicja. Dzięki staraniom dyrektora szkoły, uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań, a efekty wspólnej pracy uczniów i nauczycieli widoczne są na różnego rodzaju konkursach, gdzie uczniowie zostają ich laureatami lub otrzymują wyróżnienia.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: