Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Trzy potrącenia pieszych jednego poranka

W środę (14.02) na terenie miasta i powiatu, w godzinach porannych doszło do 3 potrąceń. W jednym przypadku osobą poszkodowaną była rowerzystka, w dwóch przypadkach byli to piesi. Pamiętajmy aby poruszając się pojazdem zachować szczególną ostrożność i zwracać uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego.

O pierwszym zdarzeniu dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie po godzinie 7:30. – Ze zgłoszenia wynikało, że na ulicy Wyzwolenia, doszło do potrącenia pieszego. Dyżurny od razu w to miejsce skierował policyjny patrol. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący toyotą, nie ustąpił pierwszeństwa, prawidłowo przechodzącemu przez przejście dla pieszych 16-latkowi. W wyniku poniesionych obrażeń został on przewieziony do szpitala – relacjonuje asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Do kolejnego zdarzenia doszło w Biskupiej Woli, gminie Czarnocin. – Tam kierujący renault w wyniku nieprawidłowego manewru omijania potrącił kierującą rowerem. 43-latka w wyniku poniesionych obrażeń została przewieziona do szpitala. Kolejne zdarzenie miało miejsce na stacji paliw przy alei Sikorskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Tam natomiast w wyniku niezachowania należytej ostrożności 40-latka jadąc chevroletem doprowadziła do potrącenia 73-letniego piotrkowianina. Mężczyzna również trafił do szpitala. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi – dodaje rzeczniczka.

Policjanci apelują do kierujących, aby zachowali szczególną ostrożność podczas kierowania pojazdami, pamiętając, że piesi czy rowerzyści są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, a w przypadku zdarzenia drogowego z pojazdem, mają o wiele mniej szans. Zachowujmy ostrożność, jednocześnie kierując się dewizą, że dla wszystkich jest miejsce na drodze.

2.5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!