Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Trwa budowa „Szansy”

Oficjalnie budowa ruszyła w maju 2016 roku. Dziś budynek przy Wolborskiej 76 stoi w stanie surowym. Część instalacji jest już zamontowana, pojawiła się także stolarka okienna. Do tej pory budowa pochłonęła niemal 3,5 miliona złotych.

Wiosną 2016 roku, grupa rodziców i przyjaciół Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego „Szansa”, rozpoczęła przygotowania do budowy. Jednak o jej rozpoczęciu mówiło się zdecydowanie wcześniej. Droga do momentu, w którym teraz jest budynek nowej „Szansy”, była bardzo długa. Dzięki pomocy dobrych ludzi, udało się zebrać pieniądze na zakup działki, a tę, przypomnijmy, Ośrodek kupił od miasta. Kilka miesięcy po podpisaniu aktu notarialnego, z niezwykle zaniedbanego terenu, rodzice dzieci uczęszczających do Ośrodka usunęli tony śmieci i niepotrzebnych rzeczy, które zalegały na działce. Później na teren wjechały buldożery i rozpoczęła się budowa. W ciepły majowy dzień oficjalnie wbito „pierwszą łopatę”. W uroczystości uczestniczyła Monika Kuszyńska, artystka, która porusza się na wózku inwalidzkim. To ona została ambasadorką budowy nowej „Szansy”. Nowy obiekt to około 2,5 tysiąca metrów kwadratowych.

– Dziś budowa to stan surowy. W grudniu 2017 roku rozstrzygnięty został przetarg na zbiornik odparowujący wodę opadową. Zapłacimy za niego 270 tysięcy złotych. Realizacja jest w trakcie, termin zakończenia tych prac to maj tego roku – mówi Hanna Gural, szefowa „Szansy”. – Do końca minionego roku, wydaliśmy 3 433 680,00 zł, w tym między innymi na zakup działki prawie 222 tysiące złotych, prace budowlane – stan surowy niemal 2,8 miliona złotych, projekt budowlany kosztował nas 154 tysiące złotych. Wstawiliśmy także część okien. Kosztowało to 270 tysięcy złotych – wylicza Hanna Gural.

Do zakończenia budowy, zgodnie z kosztorysem, potrzeba jeszcze około 10 milionów złotych, dlatego warto przekazać 1% podatku dla Ośrodka. Wystarczy w zaznaniu rocznym PIT wpisać numer KRS: 0000328216.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
26 marca, 2018 20:52

Bardzo ważna inwestycja. Szkoda, że okoliczne gminy nie włączają się w nią. Dzieci niepełnosprawnych na terenie powiatu niestety przybywa. Szansa jest miejscem, które jest polecane przez profesorów z m.in. z łódzkich szpitali, więc może warto ich posłuchać i sypnąć groszem, a nie liczyć na zmęczonych walką o lepsze życie swoich dzieci rodziców?

Aga
Aga
30 czerwca, 2018 06:27

Wspaniałe przedsięwzięcie więc życzę szybkiego zakończenia budynku aby dzieciaki mogły korzystać z tego nowoczesnego budynku. Może trzeba byłoby pomyśleć o jakiejś alkcji charytatywnej aby szybciej zakończyć budowę?

Powiązane artykuły

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!