Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Trochę wody dla ochłody!

Przed nami kolejna fala upałów. W te gorące dni pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dla ochłody mieszkańców, w mieście ustawiono dwie kurtyny wodne. – informuje magistrat.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed nadciągającą nad nasz region falą upałów. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 30°C do 32°C. Natomiast minimalna temperatura w nocy osiągnie od 18°C do 19°C. O=strzeżenie obowiązuje od godz. 13:00 dnia 07.07.2021 do godz. 19:00 dnia 08.07.2021.

Aby spacerowiczom ulżyć nieco w ten upał miejska spółka „Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja” ustawiła na terenie miasta dwie kurtyny wodne: w parku św. Jana Pawła II oraz przy wieży ciśnień.

Bardzo prosimy wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności. – Przede wszystkim pamiętajmy, aby w gorące dni unikać przebywania na słońcu oraz pić dużo wody. Poza tym osoby starsze, które nie muszą wychodzić na zewnątrz, najlepiej, aby pozostały w domach i mieszkaniach. Unikajmy również spożywania słodkich napojów i alkoholu – apelują lekarze. Zaleca się również noszenie nakrycia głowy i okularów przeciwsłonecznych.

W żadnym wypadku nie wolno pozostawiać małych dzieci oraz „czworonogów” w zamkniętym zaparkowanym pojeździe!

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!