Piłka ręcznaPiotrków TrybunalskiSportWażne wiadomościWydarzenia

TORUS Wybrzeże Gdańsk zwyciężył z Piotrkowianinem zaledwie jednym punktem – ZDJĘCIA

Drużyna TORUS Wybrzeża Gdańsk zwyciężyła w meczu 24. serii PGNiG Superligi z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Walka na boisku trwała do ostatniego gwizdka i mecz zakończył się wynikiem 33:32.

Drużyna TORUS Wybrzeża Gdańsk zwyciężyła w meczu 24. serii PGNiG Superligi z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Walka na boisku trwała do ostatniego gwizdka i mecz zakończył się wynikiem 33:32

Od samego początku drużyny grały bardzo wyrównanie, zdobywali punkt za punkt. Na prowadzenie wychodził zespół Wybrzeża, jak i Piorkowianie. W ostatnich dwóch minutach pierwszej połowy gdańszczanom udało się rzucić cztery bramki, dzięki czemu uciekli na pięć punktów przewagi. Na przerwę drużyny schodziły przy stanie 20:15.

Druga odsłona zaczęła się intensywnie dla obu stron. Piotrkowianie zaczęli odrabiać straty i po piętnastu minutach przewaga Wybrzeża stopniała, a wynik wskazywał 26:25. Za sprawą rzutu Piotra Swata piotrkowski zespół wyszedł na prowadzenie i po obu stronach zrobiło się nerwowo. Do remisu doprowadził Maciej Papina, a na zaledwie sześć sekund przed końcem bramkę dorzucił Mateusz Jachlewski. Piotrkowianie chcieli ratować sytuację i doprowadzić do rzutów karnych. Trener Bartosz Jurecki wziął czas, by omówić z drużyną ostatnie zagranie. Niestety, nie przyniosło to skutku. Mecz zakończył się na korzyść gospodarzy 33:32.

TORUS Wybrzeże Gdańsk – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 33:32 (20:15)

TORUS Wybrzeże Gdańsk: Jachlewski 7, Papaj 6, Pieczonka 5, Kosmala 4, Papina 3, Będzikowski 2, Powarzyński 2, Milicevic 2, Miklikowski 1, Woźniak 1