Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Poseł ziemi piotrkowskiej Ministrem Infrastruktury! Dariusz Klimczak zaprzysiężony – ZDJĘCIA

Dariusz Klimczak – poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego – reprezentujący okręg 10, w środę powołany został do rządu Donalda Tuska. Klimczak objął tekę Ministra Infrastruktury. W środę (13.12) złożył ślubowanie w Pałacu Prezydenckim.

We wtorek Donald Tusk wygłosił przed sejmem exposé swojego rządu. Premier przedstawił także skład Rady Ministrów. Wśród wymienionych jest także poseł ziemi piotrkowskiej – Dariusz Klimczak. W środę rząd w Pałacu Prezydenckim złożył ślubowanie.

Donald Tusk we wtorek w Sejmie powiedział:  – Od wielu dni pracuje już nasz zespół który powołaliśmy w celu rozwiązania kryzysu na przejściach granicznych z Ukrainą, rozmawialiśmy także o przyszłości CPK. Chcę państwu powiedzieć, że żadna inwestycja w Polsce nie będzie inwestycją która doprowadza do tragedii i rozpaczy polskie rodziny – chcę zapewnić o tym tych wszystkich, którzy czuli się terroryzowani przez ostatnie miesiące i lata. Byłem w tych miejscach, byłem tam i widziałem, jak ludzie płakali, bo od dawna słyszą, że zostaną wywłaszczeni. Może przemocą, może policja przyjedzie i zademonstruje siłę. (…) Chcę powiedzieć, że niezależnie od tego jakie decyzje inwestycyjne podejmiemy, ludzie nie będą z tego powodu płakać. Przyszłość CPK rozstrzygnie się w sposób transparentny. Pan minister Klimczak, a także pełnomocnik rządu do spraw CPK, w sposób otwarty, czytelny, bez dziwnych sytuacji jakie towarzyszą od samego od samego początku tego projektu, zdecydują o tym jaka jest przyszłość tego miejsca – mówił szef rządu o Dariuszu Klimczaku i jego pierwszych działaniach.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!