Piotrków TrybunalskiRozprzaWydarzenia

To cud, że jeszcze nikt tam nie zginął…

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad coraz intensywniej przygotowuje się do przebudowy DK1, na odcinku od Piotrkowa Trybunalskiego do Częstochowy. Można przypuszczać, że podczas prac budowlanych, ruch w znacznym stopniu przeniesie się z DK 1 na DK 91.

Już teraz na „91” jest spory ruch. Na drodze wylotowej z Piotrkowa, w kierunku Rozprzy i dalej Radomska oraz Częstochowy, nie ma miesiąca, by nie doszło do kolizji lub wypadku. Dziś pytamy: – Jakie były (a może są) działania piotrkowskiej policji, by poprawić poziom bezpieczeństwa na DK 91? Asp. Ilona Sidorko, oficer prasowy KMP w Piotrkowie: – Piotrkowscy policjanci na bieżąco prowadzą działania zmierzające do zminimalizowania zdarzeń drogowych na DK 91, w tym m.in. na ten odcinek drogi kierowane są skoordynowane patrole pojazdami oznakowanymi i nieoznakowanymi z videorejestratorem, do zadań których należy kontrola prędkości, stanu trzeźwości kierowców, kontrola stanu technicznego pojazdów oraz reagowanie na wszelkie wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego – mówi rzeczniczka. I dodaje: – W przypadku skrzyżowania DK 91 z ulicą Moryca, piotrkowska policja odnotowała w 2017 roku 6 wypadków drogowych, w których rannych zostało 14 osób (nie było zabitych) a także 5 kolizji drogowych.

Z przygotowaniem mundurowych do wzmożonego ruchu podczas dostosowania „jedynki” do parametrów autostrady, jest znacznie gorzej. Policjanci zdają się nie zauważać problemu, bowiem Ilona Sidorko mówi: – Na ten moment nie posiadamy oficjalnej informacji o przebudowie DK 1.

Oficjalnego stanowiska w sprawie budowy autostrady nie ma także wójt Rozprzy czy burmistrz oddalonego o kilkanaście kilometrów Kamieńska, ale oni wielokrotnie publicznie wygłaszali swoje obawy, mówiąc, że ich gminy będą niemal rozjeżdżone przez auta, które zechcą ominąć budowę A1.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Emeryt
Emeryt
16 stycznia, 2018 15:33

no to dopiero będzie jazda …

Mesp
Mesp
16 stycznia, 2018 22:58

Do przebudowy to nadaje się torowisko zwane drogą na Rakowskiej

Powiązane artykuły

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!