Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Tirem z promilami

Piotrkowscy policjanci prowadząc działania pn. „Trzeźwy poranek” poddali badaniu na trzeźwość ponad 100 kierowców. Podczas jednej z interwencji zatrzymali 54-latka. Mężczyzna kierował zestawem ciężarowym na „podwójnym gazie”. Wkrótce usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek policjanci piotrkowskiej drogówki, na terenie miasta i powiatu przeprowadzali działania pn. „Trzeźwy poranek”. W godzinach porannych łącznie poddali padaniu na zawartość alkoholu 114 kierowców. – O godzinie 7:50 na jednej z piotrkowskich ulic zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierowcy, okazało się, że ma on blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 54-latek został zatrzymany. Policjanci zatrzymali również uprawnienia do kierowania pojazdami. Mieszkaniec Częstochowy wkrótce usłyszy zarzuty za jazdę w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności – informuje asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

O dalszym losie mężczyzny wkrótce zdecyduje sąd. Podczas kontroli mundurowi zatrzymali 3 dowody rejestracyjne. Powodem był zły stan techniczny pojazdu oraz brak aktualnych badań technicznych.

Policja przypomina, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i może zakończyć się tragicznie. Alkohol zdecydowanie zmniejsza szybkość reakcji. Zaburzona zostaje ostrość widzenia i wyczucie odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuacje i swoje umiejętności. Zaburzona zostaje też równowaga, przez co można spowodować zagrożenie dla siebie jak i innych uczestników.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!