Targowisko w Czarnocinie już otwarte – ZOBACZ FOTOGALERIĘ

Views: 488

Targowisko gminne „Mój rynek” w Czarnocinie zostało dziś (28.02) oficjalnie otwarte. Będzie czynne od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00 do 15.00, a główny dzień targowy to sobota.

Z nowego targowiska zadowoleni są kupcy. – Będzie można w normalnych warunkach prowadzić handel. Dobrze, że na głowę nie będzie padać deszcz i śnieg, co ważne – nie będziemy stać w błocie – mówi jedna ze sprzedających. – Widziałam już parę rynków, ale tu jest bardzo fajnie. We wtorek i piątek handlujemy w Piotrkowie, ale tutaj jest dużo lepiej, bo targowisko jest zadaszone – mówi jeden ze sprzedawców warzyw.

Targowisko posiada 16 dużych stanowisk handlowych pod wiatą oraz możliwość handlu na pozostałym placu. Cały teren jest utwardzony, oświetlony oraz wyposażony w elementy małej architektury takie jak ławki, kosze, tablice informacyjne oraz stojak na rowery. Istnieje możliwość rezerwacji stanowiska. Całkowity koszt realizacji tego przedsięwzięcia to według ceny po przetargowej prawie 1,2 miliona złotych.

Budowa została dofinansowana kwotą ponad 666 tysięcy złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich województwa łódzkiego na lata 2014 – 2020. Pozostała kwota pochodzi z budżetu gminy Czarnocin.

Komentarzy: 2

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *

  1. Teraz pora na polityków – powinni wprowadzić zakaz penalizacji “handlu marchewką przez babcie”.
    Bez tego – będzie to tylko kolejny “zamek na piasku”.