CzarnocinWydarzenia

Targowisko w Czarnocinie już otwarte – ZOBACZ FOTOGALERIĘ

Targowisko gminne „Mój rynek” w Czarnocinie zostało dziś (28.02) oficjalnie otwarte. Będzie czynne od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00 do 15.00, a główny dzień targowy to sobota.

Z nowego targowiska zadowoleni są kupcy. – Będzie można w normalnych warunkach prowadzić handel. Dobrze, że na głowę nie będzie padać deszcz i śnieg, co ważne – nie będziemy stać w błocie – mówi jedna ze sprzedających. – Widziałam już parę rynków, ale tu jest bardzo fajnie. We wtorek i piątek handlujemy w Piotrkowie, ale tutaj jest dużo lepiej, bo targowisko jest zadaszone – mówi jeden ze sprzedawców warzyw.

Targowisko posiada 16 dużych stanowisk handlowych pod wiatą oraz możliwość handlu na pozostałym placu. Cały teren jest utwardzony, oświetlony oraz wyposażony w elementy małej architektury takie jak ławki, kosze, tablice informacyjne oraz stojak na rowery. Istnieje możliwość rezerwacji stanowiska. Całkowity koszt realizacji tego przedsięwzięcia to według ceny po przetargowej prawie 1,2 miliona złotych.

Budowa została dofinansowana kwotą ponad 666 tysięcy złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich województwa łódzkiego na lata 2014 – 2020. Pozostała kwota pochodzi z budżetu gminy Czarnocin.

Tagi

Powiązane artykuły

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Komentarzy artkułu
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Robi furorę!
Gorący komentarz!
1 Osób komentujących
OliMichał Ostatnio skomentowali
  Subskrybuj dyskusję  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Michał
Gość
Michał

Teraz pora na polityków – powinni wprowadzić zakaz penalizacji “handlu marchewką przez babcie”.
Bez tego – będzie to tylko kolejny “zamek na piasku”.

Oli
Gość
Oli

Następny,, Dom Przemyśleń” dla ludzi bez pracy.

Back to top button
Close
Close