CzarnocinWydarzenia

W Czarnocinie ruszyła budowa targowiska

Przy ul. Poniatowskiego w Czarnocinie, tuż przy ośrodku zdrowia, rozpoczęto budowę targowiska. Inwestycja ma być gotowa na październik.

Na terenie targowiska powstanie zadaszona wiata konstrukcji stalowej ze stoiskami handlowymi o powierzchni blisko 350 metrów kwadratowych, a także budynek z pomieszczeniami gospodarczymi. – Targowisko zostanie wyposażone w instalację elektryczną, wodociągową i kanalizacyjną, a cały teren zostanie utwardzony, oświetlony oraz wyposażony w elementy małej architektury, to jest ławki, kosze, tablice informacyjne oraz stojak na rowery. Przewidziano także miejsca parkingowe dla klientów, co w znacznym stopniu poprawi sytuację również na parkingu przy ośrodku zdrowia – powiedział Roman Miksa, wójt gminy.

– Rozpoczęcie prac to doskonała wiadomość nie tylko dla mieszkańców gminy Czarnocin, którzy będą mogli robić w tym miejscu zakupy, ale i dla rolników powiatu piotrkowskiego, bo korzystając z przepisów w ramach ustawy o rolniczym handlu detalicznym, będą mogli sprzedawać swoje produkty – powiedział Piotr Wojtysiak, wicestarosta powiatu. – Rolnik może sprzedawać swoje produkty, tyle że 50% surowców musi pochodzić z jego gospodarstwa, a produkt będzie wykonany własnymi siłami czyli bez zatrudniania kogokolwiek – dodał wicestarosta.

Całkowity koszt budowy targowiska to prawie 1,2 miliona złotych.

 

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!