Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Także w Piotrkowie kontrolowali escape room

Po koszalińskiej tragedii, w której zginęło 5 nastolatek, szef MSWiA zapowiedział, że straż pożarna od soboty ma kontrolować escape roomy w całej Polsce. Dziś rano taką kontrolę przeprowadzono w Piotrkowie.

W Piotrkowie jest tylko jeden taki lokal. Pokój zagadek znajduje się w jednym z mieszkań w bloku przy ulicy Belzackiej. Dziś rano (05.01) do drzwi escape roomu zapukali strażacy i policjanci. Na szczęście to miejsce jest bezpieczne. Strażacy nie mieli zastrzeżeń do prowadzenia lokalu. – Nie stwierdziliśmy żadnych nieprawidłowości mogących stwarzać zagrożenie dla życia lub zdrowia osób biorących udział w tej zabawie. Będziemy także kontrolować administrację obiektu, w którym pokój zagadek się znajduje. Sprawdzimy dokumentację pod kątem przeprowadzanych przeglądów wszystkich instalacji – poinformował st. kpt. Jakub Rytych, komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie.

– W naszym pokoju zagadek monitorowane jest każde pomieszczenie, wiemy dokładnie, co dzieje się w całym lokalu. Rozgrywka jest bezustannie monitorowana. Moderator widzi i słyszy wszystkich graczy. Awaryjnie ma także możliwość rozmowy z graczami przez krótkofalówkę – mówi Ewa Popielczak, właścicielka piotrkowskiego escape roomu. – Tworzyliśmy nasz pokój zagadek wiedząc, co nam samym zapewnia komfort jako klientom, bo nie tylko prowadzimy escape room, ale lubimy rozwiązywać zagadki w innych tego typu miejscach. W razie nieprzewidzianych zdarzeń, mamy instrukcje jak w danej sytuacji postępować. Ponadto nasz lokal jest tak skonstruowany, że wejście do pokoju zagadek znajduje się najbliżej drzwi wyjściowych z escape roomu, co ułatwi ewentualną ewakuację. Nasz pokój zapewnia bezpieczną zabawę – dodaje właścicielka lokalu.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
5 stycznia, 2019 18:43

Ewy to mądre kobitki 😀 Od razu widać, kto ma taki biznes z pasji, a kto dla zysku. Trzymać tak dalej!

escape bogdan
escape bogdan
6 stycznia, 2019 17:06

Mieli skontrolować wszystkie w kraju, skontrolowali też w Piotrkowie. Co w tym niezwykłego? O czym właściwie jest ten nius, o tym że w Ptb też jest escape room? Nius byłby chyba jakby kontrola wykazała jakieś nieprawidłowości, a tak to kolejne info o niczym.

Bogdan mówi Bankowy
Bogdan mówi Bankowy
Reply to  escape bogdan
6 stycznia, 2019 17:22

Ojj Boguś Boguś, pod górkę biedactwo miało do szkoły… przede wszystkim – czytamy ze zrozumieniem !! Ja rozumiem, że według Ciebie – nic tak nie ożywia informacji jak trup, ale ten nius jest o tym, że w Piotrkowie tez jest escape room, i do tego BEZPIECZNY!1 bez obaw i Ty możesz tam iść, i nic Ci się nie stanie.

Polecamy

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!