Piotrków TrybunalskiUncategorizedWydarzenia

Jakub Rytych odebrał nominację Komendanta Miejskiego PSP [FOTO+VIDEO]

Już nie „pełniący obowiązki”, lecz pełnoprawny Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim – st. kpt. Jakub Rytych odebrał w środę (1 sierpnia) nominację z rąk Komendanta Wojewódzkiego. Uroczysta akademia odbyła się w piotrkowskiej jednostce.

– To dla mnie wyjątkowy dzień. Dokładnie 16 lat temu, 1 sierpnia 2002 roku, rozpocząłem służbę w Komendzie Miejskiej w Piotrkowie. Pamiętam, że przyjęto mnie bardzo dobrze. Przez 5 lat służby w JRG, czułem się tak, jakby moja zmiana była moją drugą rodziną, a ten budynek był moim drugim domem. Potem zmiana na stanowisko biurowe, a także zmiana czasu pracy z 24 na 8 godzinny. (…) Dziś, po 16 latach służby, obejmuję uroczyście obowiązki Komendanta Miejskiego. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i zaszczyt. Przez te wszystkie lata przechodziłem wiele zmian, ale zawsze miałem ogromne szczęście współpracować z osobami, przy których nawet największe problemy udawało się rozwiązać. Dziś wierzę, że wszyscy ci, którzy są na tej sali, będą pomagać mi w pokonywaniu przeciwności losu – powiedział podczas inaugurującego wystąpienia, st. kpt. Jakub Rytych.

– Od samego początku, kiedy komendant Kapiec odszedł na emeryturę, mówiliśmy o tym, by jak najszybciej podjąć kluczowe decyzje personalne, aby móc zapewnić stabilne funkcjonowanie straży, ale i dbać o bezpieczeństwo zarówno mieszkańców miasta, jak i powiatu piotrkowskiego – powiedział w rozmowie z nami Piotr Wojtysiak, wicestarosta piotrkowski. – Bardzo nam zależało, aby utrzymana była współpraca PSP z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi, które przypomnę tylko, że stanowią trzon bezpieczeństwa na terenie powiatu piotrkowskiego. Ta współpraca, póki co, jest wzorowa, i oby taka pozostała z korzyścią dla wszystkich – dodał Piotr Wojtysiak.

 

 

 

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close