Fot. M. Gajda

Tabliczka dzielenia

Views: 888

Wkrótce miną trzy miesiące od publikacji dotyczącej sprawy modyfikacji pomnika na wolborskim cmentarzu upamiętniającego pomordowanych przez hitlerowskiego okupanta mieszkańców Bogusławic, w który wmontowano tablicę ze zdjęciami 96 ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. W międzyczasie pojawiły się głosy oburzenia, zarówno ze strony zwolenników, jak i przeciwników inicjatywy, do której jednak nikt się nie przyznał. Zdecydowanie przeważali ci drudzy, domagając się wyjaśnień i interwencji decydentów.

Jako że w pełni solidaryzujemy się z „prezesowym” vox populi, vox Dei, postanowiliśmy dłużej nie czekać i w ubiegły piątek rozesłaliśmy maile z pytaniami w tej sprawie, prosząc o zajęcie stanowiska: wicemarszałka województwa łódzkiego – Dariusza Klimczaka (który już w styczniu obiecał interwencję), burmistrza Wolborza – Andrzeja Jarosa, p.o. kierownika piotrkowskiej Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Łodzi – Wiktorię Długoszewską i po raz drugi administratora cmentarza – proboszcza Parafii Wolbórz, ks. Tomasza Owczarka.

Wicemarszałek Klimczak odpowiedział nam już w tym samym dniu, przesyłając stosowną dokumentację, z której wynika, że słowa dotrzymał. Na odpowiedzi pozostałych osób cierpliwie czekamy. Gdy się tylko doczekamy, włączymy je do przygotowywanego artykułu, który opublikujemy także wtedy, gdy się ich nie doczekamy, co będzie zresztą jeszcze bardziej wymowne…

Komentarzy: 23

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *

  1. Chyba Twój komentarz. Ciekawy jestem, co buby odpiszą, bo jak narazie wyglada, ze chcą zamieść sprawę pod dywan. Dobrze, że ktoś to ruszył.

  2. A gdyby tak analogicznie – tablicę że zdjęciami zamordowanych w Pieńkach Karlińskich zamontować na pomniku smoleńskim (np. na tym z pl. Piłsudskiego). Również byłby to problem tworzony na siłę? Naprawdę nie byłoby w tym żadnego dysonansu? Co by czuły wtedy rodziny ofiar katastrofy? Pewnie to samo, co teraz czują rodziny rozstrzelanych.

  3. Twoj komentarz jest duzo slabszy,wrecz mizerny. Tu chodzi o robienie cos z tym a nie tylko a jednym artykule i cisza. Trzeba mowic o tym glosno zeby w koncu zrobiono z tym porzadek.

   1. No i nie masz racji. Ościkowej można sporo zarzucić, ale z pewnością nie smoleńskie oszołomstwo. Nie wiem czy zajmujący się tematem wie kto to. Jesli nie wie chętnie mu podpowiem. Niech ją ujawni. Znając Gajdę z pewnością się nie zawaha:-)))))

 1. Jaros woli piłkę kopać niż kopać się z takimi tematami. Szacun dla Gajdy (choć nie znoszę przemądrzalca!), że to ruszył bo wszyscy siedza z podwiniętymi ogonami. Żenada.

  1. Może i przemądrzalec ale słyszałam z wiarygodnego źródła że TVN i TVPinfo w Wolborzu to jego sprawka. Wiesz co by było, gdyby ta chlewnia pod Świątnikami powstała?

 2. Wybory już wkrótce. Rozliczymy pana Burmistrza. Wielkość obnaża się w trudnych sytuacjach. Jak można tak bezjajecznie przejść nad czymś takim!!! Ludzie!!!

 3. A jaki kamieniarz to zrobil i zamiescil? Jakim prawem? To zabytek i bez konserwatora nawet nie powinien lapa tknac. Wiec ja sie pytam kto to wykonal? Poza tym jak bym byl mlodszy to w pewna noc zrobil bym porzadek z ta ,,samowola budowlana”.