Wydarzenia

“Szlachetna Paczka” – wybierz potrzebującą rodzinę

Także w tym roku piotrkowska drużyna Szlachetnej Paczki w nietypowy sposób zainaugurowała kolejną edycję mądrego pomagania. A wszystko w niedzielne popołudnie w zimnej wodzie Zbiornika Cieszanowickiego.

Morsowaniem rozpoczęła się kolejna edycję Paczki. – W tym roku również nad Zalewem Cieszanowickim podejmujemy to wyzwanie dając mocny sygnał, że otwieramy bazę z historiami osób w potrzebie – mówi w rozmowie z nami Oskar Kuliński. – “Szlachetna Paczka” to przekraczanie kolejnych granic w walce o lepsze jutro dla potrzebujących i dlatego tu dzisiaj jesteśmy. Pozytywne jest to, że oprócz mnie, wszyscy w morsowaniu debiutują. Oprócz przedstawicieli naszej drużyny są z nami m.in. lider sąsiedniego rejonu z Kamieńska, a także druhowie z OSP Rozprza – dodaje.

Jak informuje Liderka Rejonu Marta Kusiak, już 26 rodzin z rejonu miasta i powiatu piotrkowskiego zostało wybranych przez darczyńców. – Nasi wolontariusze nadal jednak odwiedzają potrzebujących, dlatego baza z każdym dniem może się powiększać. Żeby znaleźć rodzinę wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wybrać nasze województwo, dalej rejon powiatu piotrkowskiego i wybrać rodzinę dla której przygotuje się konkretną pomoc.

Wielki finał akcji odbędzie się 7 i 8 grudnia. Magazyn zgodnie z tradycją znajduje się na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. Warto dodać, że filia w Piotrkowie Trybunalskim od wielu juz lat współpracuje z lokalnym sztabem “Szlachetnej Paczki”.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x