GminyGorzkowice

Gorzkowice: Dobre wiadomości dla POZ

Nie leczą mury lecz lekarze – wobec rosnących problemów w służbie zdrowia, to często powtarzane zdanie. Przyświecało ono również uczestnikom spotkania zainicjowanego przez radnego Powiatu Piotrkowskiego Oskara Kulińskiego i Wójta Gminy Gorzkowice Alojzego Włodarczyka. Spotkanie odbyło się na początku września, jednak efekty widać dopiero teraz.

Zaproszenie organizatorów przyjęli wówczas p.o. dyrektora Powiatowego Centrum Matki i Dziecka prof. Piotr Woźniak, wicedyrektor Zofia Budzisz, Przewodnicząca Rady Gminy Gorzkowice Aneta Karbowiak oraz radny powiatowy Krzysztof Rawicki. Spotkanie dotyczyło przyszłości gorzkowickiego ośrodka zdrowia. Wszyscy zgodnie uznali, że najważniejszym jest wzmocnienie kadry lekarskiej tego publicznego podmiotu służby zdrowia. – W tym roku Gmina Gorzkowice rękami swoich pracowników dokonała kolejnego remontu w ośrodku dostosowując go finalnie do wymogów Narodowego Funduszu Zdrowia. Szkoda, żeby zainwestowane środku publiczne były zmarnowane – przestrzegał wtedy wójt Alojzy Włodarczyk. – Są mury, czas na lekarza – dodał radny Oskar Kuliński i przystąpiono do wzmożonych poszukiwań medyka, który zgodziłby się pracować w gorzkowickim ośrodku zdrowia.

Wyzwanie było trudne z powodu szalejącej pandemii koronawirusa, a także coraz mniejszej dostępności lekarzy chcących pracować na terenie wiejskim. Wielu wątpiło w powodzenie tej niełatwej misji sprowadzenia nowego lekarza, lecz na tę chwilę mimo wielu przeciwności  udało się zażegnać kryzys. Obecnie, kolejny tydzień w publicznym ośrodku zdrowia w Gorzkowicach prowadzonym przez Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim od poniedziałku do piątku przyjmują nowi lekarze, którzy są do dyspozycji mieszkańców. Małżeństwo młodych i energicznych ludzi zdecydowało się rozpocząć swoją pracę zawodową w gminie Gorzkowice, wzmacniając  od lat pracującą tu doświadczoną lekarkę.

Kolejna dobra wiadomość na koniec roku jest taka, że od stycznia gmina Gorzkowice we współpracy z PCMiD będzie dalej realizowała wybrane zabiegi rehabilitacyjne dla mieszkańców gminy.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!