GrabicaPiotrków TrybunalskiUncategorizedWydarzenia

Szkolenie w sprawie ASF

Wirus Afrykańskiego Pomoru Świń jest coraz bliżej granic naszego województwa, dlatego służby powiatowe nieustannie szkolą się na ewentualne nadejście tej choroby.

W starostwie odbyło się szkolenie w którym udział brali przedstawiciele Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, wojewódzki i powiatowy lekarz weterynarii, strażacy, policjanci, przedstawiciele Izby Rolniczej oraz Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzenia Kryzysowego ŁUW a także wójtowie niektórych gmin.

– Przeprowadziliśmy tak zwane ćwiczenia aplikacyjne z zakresu zwalczania ASF. Polegało to na tym, że podejmowaliśmy wszelkie decyzje z tym związane ale działo się to w sali starostwa a nie w terenie. Scenariusz zakładał, że ASF dotarł do gospodarstwa w którym znajduje się 1980 sztuk świń. Starosta zarządził te ćwiczenia, bo chcieliśmy realnie sprawdzić jak działają nasze procedury. Wiemy teraz ile czasu zajęłoby nam zwalczenie ogniska choroby. Na koniec odwiedziliśmy gospodarstwo na którym te ćwiczenia były wzorowane – powiedziała Karolina Cubała z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Piotrkowie.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!