GminykoronawirusWażne wiadomościWydarzenia

Szczepienia podopiecznych DPS w Piotrkowie i Łochyńsku

Rozpoczęły się szczepienia podopiecznych DPS w Piotrkowie Trybunalskim oraz Łochyńsku. Pierwsze dawki pensjonariusze otrzymali w środę. W sumie w obu placówkach zaszczepiono 107 seniorów.

W piotrkowskiej placówce przy ulicy Żwirki, do szczepienia zgłosiło się 70 osób. – Nie każdy jednak został zaszczepiony. W sumie szczepionkę podano 65 osobom. Pięciu osobom trzeba było odmówić ze względu na pobyt w szpitalu czy inne obiektywne przesłanki uniemożliwiające zaszczepienie – informuje Danuta Ratajska, dyrektor DPS. – W sumie w naszym domu przebywa 87 osób. 17 z nich nie wyraziło zgody na szczepienie lub w ostatniej chwili się rozmyśliło. Nic jednak straconego. Jeśli przy podawaniu 2 dawki szczepienia będą wolne szczepionki a niezdecydowani wyrażą chęć, to zostaną zaszczepieni – dodaje szefowa piotrkowskiego DPS

Natomiast w Domu Pomocy Społecznej w Łochyńsku, zaszczepiono w minioną środę nieco ponad 40 mieszkańców. – Na tę chwilę, szczepionkę przyjęło 42 mieszkańców – mówi w rozmowie z nami dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Łochyńsku Marzena Herman i dodaje: – Ponadto w naszej placówce przebywa 68 osób które są ubezwłasnowolnione i to nieco komplikuje nam sprawę, bowiem w każdym przypadku musimy wystąpić do opiekuna prawnego o wyrażenie zgody na szczepienie. Część zgód już do nas dotarła, czekamy na resztę. Aktualnie w ośrodku many 125 osób zdeklarowanych do szczepienia a wszystkich mieszkańców jest 152 – informuje Marzena Herman.

Liczba zaszczepionych na dzień: 21.01.2021

Miasto Piotrków Trybunalski
Liczba wykonanych szczepień 1 443
Dzienna liczba szczepień 172
Liczba szczepień 2 dawką ogółem 61
Dzienna liczba szczepień 2 dawką 18

Powiat piotrkowski
Liczba wykonanych szczepień 151
Dzienna liczba szczepień 0
Liczba szczepień 2 dawką ogółem 0
Dzienna liczba szczepień 2 dawką 0

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!