Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Święto Policji [AKTUALIZACJA]

W Komendzie Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się piotrkowskie obchody Święta Policji. Komendant Wojewódzki Policji wręczył odznaczenia resortowe i awanse na wyższe stopnie służbowe. Oprócz policjantów, w uroczystości wzięli udział starosta piotrkowski, zastępca prezydenta miasta, wójtowie gmin powiatu piotrkowskiego oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z policją – straży miejskiej i pożarnej, urzędu miasta, prokuratury, sądu czy aresztu śledczego.

Podczas uroczystej akademii, Komendant Wojewódzki Policji, insp. Andrzej Łapiński, pochwalił policjantów piotrkowskiej komendy za służbę pełną zaangażowania, które skutkuje wykrywalnością przestępstw wyróżniającą się na tle garnizonu łódzkiego. Komendant życzył także dalszych sukcesów.

– W imieniu samorządowców ziemi piotrkowskiej, dziękuję za waszą pracę. Szczególne podziękowanie należą się wam za skuteczne działania związane ze sprawą serii włamań do domów jednorodzinnych na terenie powiatu – powiedział starosta piotrkowski Stanisław Cubała, i dodał: – Nie bez znaczenia w tej sprawie była doskonała współpraca z mieszkańcami powiatu. Tak powinno to chyba wyglądać, że policjant jest blisko mieszkańców. Czasem z samorządowcami zauważamy, że im bliżej jesteście ludzi, a dalej od rządu, jaki by on nie był, to wasza służba jest lepsza – mówił na zakończenie starosta. Ponadto Stanisław Cubała przekazał dwa laptopy na potrzeby policjantów.

– Praca policjanta jest trudna i pełna wyrzeczeń, nierzadko kosztem rodzin, daje jednak ogromną satysfakcję – mówi podczas rozmowy z nami asp. sztab. Piotr Kałuża. Pytany o najtrudniejsze chwile na służbie odpowiada: – Każda służba jest inna. Nie wiemy, co nas spotka, z jakimi przestępcami będziemy mieć do czynienia, czy i w jakich zdarzeniach weźmiemy udział. Rozpoczynając służbę, tak naprawdę nie wiemy czy wrócimy do domu. To jest bardzo przykre, ale wiem, że niektórzy funkcjonariusze, przed wyjściem do pracy żegnają się z najbliższymi, bo nie wiadomo czy wrócą ze służby…

W chwili rozpoczęcia uroczystości delegacja policjantów złożyła kwiaty i zapaliła znicze przed grobem gen. Henryka Wardęckiego na cmentarzu rzymsko-katolickim w Piotrkowie Trybunalskim.

 

 

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tereska
Tereska
13 lipca, 2018 06:59

Ale starosta przywalił

Powiązane artykuły

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!