DożynkiGminyGrabicaWażne wiadomościWydarzenia

Święto plonów gminy Grabica – FOTORELACJA

Gmina Grabica w miniony weekend świętowała dożynki gminne. W tym roku odbywały się one w Szydłowie.

Dożynki rozpoczęła msza święta. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego ceremoniału dożynkowego. Dożynkowy chleb podzielił wójt Krzysztof Kuliński, a poszczególne sołectwa zaprezentowały swoje wieńce. Później na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły muzyczne a także Kabaret KaŁaMaSz, którego gwiazdami są aktorzy z serialu Ranczo. Wystąpił także zespół Zbóje, a później odbyła się dyskoteka pod gwiazdami.

– To był bardzo trudny rok dla rolników z naszej gminy. Szczególnie dała im się we znaki długotrwała susza. Rolnicy w naszej gminie są jednak zaradni i różnicują uprawy. Przed nami jeszcze wrześniowy zbiór kukurydzy. Mam nadzieję, że on zrekompensuje straty suszowe w okresie żniw, jednak już teraz widać, że nie będą to bardzo wysokie plony – mówi wójt Krzysztof Kuliński.

Na starostów dożynek wybrano Elżbietę Jańczyk oraz Krzysztofa Górę.

Pani Elżbieta wspólnie z mężem Pawłem prowadzi gospodarstwo rolne w miejscowości Lutosławice Rządowe. Specjalizujące się w produkcji zwierzęcej i roślinnej. Starościna Dożynek mimo wielu obowiązków zawodowych i rodzinnych, znajduje czas na różnorodną aktywność społeczną, jest osobą o niespożytej energii i zawsze w centrum działań lokalnych m. in. jako działaczka Kole Gospodyń Wiejskich. Zawsze gotowa do działania. Intensywnie angażuje się w życie społeczne sołectwa, które godnie reprezentuje.

Starosta Dożynek Krzysztof Góra, gospodarstwo prowadzi wspólnie z rodziną. To jedno z większych gospodarstw na terenie Gminy Grabica. Jest wyposażone w nowoczesny park maszynowy i zabudowania dostosowane do potrzeb prowadzonej produkcji. Mimo wielu codziennych zajęć pan Krzysztof aktywnie angażuje się w prace społeczne na rzecz wsi, i Ochotniczej Straży Pożarnej.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!