GminyPiłka ręcznaSportSulejówWażne wiadomościWydarzenia

Sulejów zadebiutował na mapie ORLEN Summer Superligi

ORLEN Summer Superliga po raz pierwszy gościła w Sulejowie. Podczas trzeciego turnieju tegorocznej trasy najlepsi okazali się MKS Eco Save Ochota Warszawa i MKS Delfin Grudziądz.

W półfinale pań dość niespodziewanie zameldowały się zawodniczki KPR-u Gminy Kobierzyce, które w walce o finał uległy jednak KS AZS UW w dwóch setach. W drugiej parze lepsza od Sambora Tczew okazała się Ochota Warszawa, a finalistę wyłonił konkurs shoot-outów. W derbach Warszawy 2-0 zwyciężyła drużyna Ochoty, sięgając w końcu po wygraną, której blisko były już tydzień temu. W meczu o 3. miejsce bez straty seta poradziły sobie tczewianki, które tym samym zrewanżowały się Kobierkom za porażkę w grupie.

Nie mniej emocji przyniosły zmagania panów. W półfinale BHT GRU Juko Piotrków Tryb. musiał uznać wyższość rywali z MKS-u Delfina Grudziądz, ale o awansie zadecydowały dopiero shoot-outy. Szybciej poradzili sobie zawodnicy BHT Petry Płock, którzy pokonali KKS Włókniarz Konstantynów 2-0. Szczęśliwego zakończenia nie miał jednak dla płocczan finał. Tam 2-1 wygrali przedstawiciele Delfina, sięgając po zwycięstwo w całych zmaganiach. To oznacza, że każdy z tegorocznych turniejów miał innego triumfatora. Najniższy stopień podium zajął zespół gospodarzy GRU Juko.

Sulejów po raz pierwszy gościł na swoich boiskach ORLEN Summer Superligę i najlepsze zespoły polskiego szczypiorniaka. Był to trzeci z czterech turniejów eliminacyjnych do Finału cyklu, podczas którego można było zdobyć niezwykle cenne punkty w kwalifikacji Mistrzostw Polski. Następny, ostatni już przystanek przed finałem, będzie mieć miejsce za tydzień w Bielsku-Białej. Po nim dowiemy się kto uzyskał prawo gry w najważniejszej imprezie beach handballa w Polsce: Finale Mistrzostw Polski ORLEN Summer Superligi 2023, który zostanie rozegrany w Płocku 5-6 sierpnia. Awans uzyska 8 najlepszych drużyn w każdej kategorii.

Klasyfikacja ORLEN Summer Superliga ‘23: Sulejów