Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Street Workout Park „Wyzwolenie” otwarty

Uroczystym przecięciem wstęgi otwarto nowy sportowy obiekt – Strefę Rekreacji Workout Park „Wyzwolenie”. Plac znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie nowoczesnego, wielofunkcyjnego boiska przy „Ekonomiku” i stanowi integralny kompleks sportowy dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu.


– Street workout to wykonywanie pewnych ewolucji, które wymagają zaangażowania siły i wytrzymałości. Konsekwencja treningu prowadzi do tego, że jesteśmy w stanie zrobić przeróżne figury – mówił Krzysztof Salej i dodaje. – Do tej pory musieliśmy trenować na trzepakach czy znakach drogowych. Bardzo dobrze, że w Piotrkowie powstał Street Workout Park, bo daje to większe możliwości ćwiczącym. Jest dużo przyrządów, dzięki czemu trening jest bardziej urozmaicony.

Podczas uroczystości uczniowie oraz przybyli goście mogli obejrzeć pokazowy trening przeprowadzony przez profesjonalnych instruktorów oraz skorzystać m.in. z usług masażu.

Wykonana inwestycja podzielona została na dwie strefy. Na pierwszej ustawione są urządzenia sportowe m.in. zestaw do ćwiczeń street workout, poręcze, równoważnia, wahadło i twister. Z kolei w drugiej części znajdują się stoły do gry w tenisa stołowego, gry w szachy oraz ławeczki. Całość dopełniają elementy małej architektury, jak: ławki, kosze na śmieci czy stojaki na rowery.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!