foto: Dariusz Kowalski

„Straż Pożarna, to moja druga miłość…” [VIDEO]

Views: 687

St.bryg. Paweł Kardas, dotychczasowy zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej, odchodzi na emeryturę. „Straż Pożarna, to moja druga miłość, pierwszą jest dla mnie rodzina” – mówił Kardas podczas uroczystej akademii.

Zaczęło się od tradycyjnego przejęcia służby. Tuz po tym, komendanta Kardasa koledzy wrzucili do wody – to już taka tradycja, że kiedy strażak odchodzi ze służby, koledzy robią mu „przymusową kąpiel”. A tym razem woda była niezwykle zimna, bo na zewnątrz słupki rtęci sięgały zaledwie 12 kresek poniżej zera.

Oficjalne uroczystości rozpoczęły się jednak o 11:00. Podczas akademii, odczytano rozkaz Komendanta Wojewódzkiego z odwołaniem Pawła Kardasa. Głos zabrali między innymi Komendant Miejski PSP, zastępca Komendanta Miejskiego Policji, wiceprezydent Piotrkowa, czy starosta powiatu.

Komentarzy: 4

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *

  1. Dobra zmiana wymiana. Kto nie z Mieciem, tego zmieciem, jak mawiał kiedyś Dziemdziora. Szkoda że odchodzą. Najpierw Kapiec, potem Dobrakowski, Dziś Kardas, a jutro Skrobek.

    1. Jaka szkoda? W końcu nadszedł czas końca tego kółka wzajemnej adoracji, buty, arogancji, wysługiwania się innymi i wiecznego ślizgania się na czyiś plecach. Szkoda, że tak długo to trwało…