Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Strajk Kobiet w Piotrkowie

Kilkadziesiąt osób – nie tylko kobiet – uczestniczyło w czwartkowym proteście zorganizowanym w związku z Międzynarodowym Dniem Kobiet. Panie na Rynku Trybunalskim manifestowały przeciwko łamaniu i ograniczaniu praw kobiet.

– Spotykamy się tutaj, by żądać praw dla kobiet. Jesteśmy tu także, by uczcić marzec 1968 roku. Wtedy ówczesna władza podzieliła Polaków. Zdjęto z afisza „Dziady” i pobito studentów. Dziś, jak wiadomo, także bije się studentów. Pobito tych, którzy protestowali przeciwko marszowi ONRu – mówiła Małgorzata Pingot, organizatorka piotrkowskiego strajku. Wśród protestujących była także posłanka PO, Elżbieta Radziszewska, która powiedziała: – 8 marca, to taki dzień w roku, w którym kobiety mogą powiedzieć, żeby 8 marca był co dzień. To znaczy, żeby prawa kobiet, nieważne czy młodszych, czy starszych, były respektowane. Chcemy w pracy być traktowane na równi z mężczyznami. Tak samo awansować i mieć takie same pensie jak mężczyźni piastujący takie stanowiska jak nasze.

Podczas protestu działacze SLD rozdawali konstytucje i tulipany. W przeciwległej części Rynku Trybunalskiego działacze stowarzyszenia antyaborcyjnego zorganizowali swój protest.

Tagi

Powiązane artykuły

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Komentarzy artkułu
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Robi furorę!
Gorący komentarz!
2 Osób komentujących
FloWyborcagość Ostatnio skomentowali
  Subskrybuj dyskusję  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gość
Gość
gość

Cóż, plac Pofranciszkański, na którym tradycyjnie rozkładał się cyrk, to obecnie teren budowy mediateki. Dlatego teraz cyrk dał przedstawienie w rynku. Swoją drogą, żałosny spektakl…

Wyborca
Gość
Wyborca

Pani Wiesie chyba duzo dzieci narodzila?

Flo
Gość
Flo

Zaraz zaraz, czy kobiety twierdzą że mają mniejsze prawa? Bo jeżeli jestem dobrze zorientowany, to wszyscy mają takie same prawa, co innego przywileje.

Back to top button
Close
Close