Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Strajk Kobiet w Piotrkowie

Kilkadziesiąt osób – nie tylko kobiet – uczestniczyło w czwartkowym proteście zorganizowanym w związku z Międzynarodowym Dniem Kobiet. Panie na Rynku Trybunalskim manifestowały przeciwko łamaniu i ograniczaniu praw kobiet.

– Spotykamy się tutaj, by żądać praw dla kobiet. Jesteśmy tu także, by uczcić marzec 1968 roku. Wtedy ówczesna władza podzieliła Polaków. Zdjęto z afisza „Dziady” i pobito studentów. Dziś, jak wiadomo, także bije się studentów. Pobito tych, którzy protestowali przeciwko marszowi ONRu – mówiła Małgorzata Pingot, organizatorka piotrkowskiego strajku. Wśród protestujących była także posłanka PO, Elżbieta Radziszewska, która powiedziała: – 8 marca, to taki dzień w roku, w którym kobiety mogą powiedzieć, żeby 8 marca był co dzień. To znaczy, żeby prawa kobiet, nieważne czy młodszych, czy starszych, były respektowane. Chcemy w pracy być traktowane na równi z mężczyznami. Tak samo awansować i mieć takie same pensie jak mężczyźni piastujący takie stanowiska jak nasze.

Podczas protestu działacze SLD rozdawali konstytucje i tulipany. W przeciwległej części Rynku Trybunalskiego działacze stowarzyszenia antyaborcyjnego zorganizowali swój protest.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gość
gość
9 marca, 2018 00:48

Cóż, plac Pofranciszkański, na którym tradycyjnie rozkładał się cyrk, to obecnie teren budowy mediateki. Dlatego teraz cyrk dał przedstawienie w rynku. Swoją drogą, żałosny spektakl…

Wyborca
Wyborca
9 marca, 2018 08:39

Pani Wiesie chyba duzo dzieci narodzila?

Flo
Flo
31 maja, 2018 15:47

Zaraz zaraz, czy kobiety twierdzą że mają mniejsze prawa? Bo jeżeli jestem dobrze zorientowany, to wszyscy mają takie same prawa, co innego przywileje.

Powiązane artykuły

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!