GminyRozprzaWażne wiadomościWydarzenia

Stowarzyszenie EuroAktywni ma już 15 lat!

– 15 lat temu narodziła się inicjatywa, która zmienia ziemię piotrkowską. Dziś, z dumą świętujemy jubileusz Stowarzyszenia Euroaktywni, które nie tylko stworzyło społeczność, ale również wzbogaciło życie mieszkańców, pielęgnując historię i organizując wydarzenia dla mieszkańców – mówi Michał Tokarski, prezes stowarzyszenia.

Otwarci na ludzi, otwarci na przyrodę i historie. Tak w skrócie można określić działalność stowarzyszenia. – Od samego początku skupiamy się na rozwoju kultury, edukacji, historii, promocji sportu i rekreacji. Głównym naszym celem jest podkreślanie walorów turystyczno-krajoznawczych, historycznych, przyrodniczych i kulturowych ziemi piotrkowskiej i gminy Rozprza – mówi Michał Tokarski.

Od 2009 roku stowarzyszenie nieustannie działa pod przewodnictwem Michała Tokarskiego, motywując mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Współpracuje z władzami wojewódzkimi i powiatowymi, rozwija projekty własne i promuje nasz region, tworząc społeczność zaangażowaną w dalszy jego rozwój.

Stowarzyszenie Euroaktywni w ciągu 15 lat swojego istnienia osiągnęło wiele. Podejmuje się integralnej i aktywizującej roli w społeczności lokalnej, rozwija patriotyzm oraz poczucie przynależności do wspólnoty. Działa na rzecz budowy kapitału społecznego, wzmacniając więzi społeczne i promując wartości turystyczno-krajoznawcze, historyczne, przyrodnicze i kulturowe.

Działania stowarzyszenia obejmują szerokie spektrum, m.in. organizację czasu wolnego dla dzieci i młodzieży, wydawanie publikacji o historii regionu, kultywowanie miejsc pamięci narodowej, promowanie turystyki i przyrody poprzez organizowanie rajdów rowerowych i spływów kajakowych.

W ciągu 15 lat staliśmy się zaufanym partnerem dla podmiotów i instytucji, nie tylko w kraju ale również poza jego granicami – dodaje Tokarski. – W tym dniu kieruję podziękowanie dla wszystkich zaproszonych gości. Bez waszej obecności jubileuszowe obchody nie byłyby kompletnie. Dziękujemy serdecznie wszystkim przybyłym gościom za wsparcie, inspirację i wspólną radość. Wasza obecność sprawiła, że te 15 lat działalności nabierają wyjątkowego znaczenia. Dziękujemy szczególnie państwu Anecie i Adamowi Szulc za życzliwość i gościnność w Sali w Jeżowie. Z okazji naszego Jubileuszu nagrodziliśmy wszystkich, którzy nas wpierali i wspierają. Gratulujemy i dziękujemy raz jeszcze za ich zaangażowanie i pomoc – mówił podczas jubileuszowej gali.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!