Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Starsza kobieta nie wiedziała jak dotrzeć do domu. Pomogli piotrkowscy policjanci

Służbę w policji przede wszystkim cechuje fakt, że każdy dzień jest inny, a przed funkcjonariuszami stoją nowe zadania. Każdy dzień pokazuje, że to co robią mundurowi jest ważne i doceniane przez społeczeństwo. Tak było i tym razem, kiedy interwencja dotyczyła starszej kobiety, cierpiącej na demencję i problem z poruszaniem. Mundurowi zaopiekowali się seniorką i przekazali pod opiekę najbliższych.

Dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na jednym z osiedli od około godziny stoi starsza kobieta. Na miejsce od razu pojechali policjanci. Jak się okazało seniorka poruszała się o lasce i miała problem z chodzeniem.

83-latka z widoczną demencją nie potrafiła wyjaśnić po co wyszła z domu, ani też gdzie mieszka. Dane kobiety mundurowi ustalili na podstawie legitymacji ubezpieczeniowej, którą kobieta miała przy sobie. Policjanci pomogli seniorce dojść do radiowozu i rozpoczęli poszukiwania miejsca zamieszkania oraz próbowali ustalić kontakt do członków rodziny, którzy mogliby zająć się starszą panią. Mundurowi sprawdzali każde ustalenie, aż w końcu dotarli do aktualnego miejsca zamieszkania seniorki. Już po chwili nawiązali kontakt z jej synem, który oświadczył, że zaraz przyjedzie, aby zająć się mamą. Policjanci sprawdzili też, czy kobieta nie wymaga pomocy medycznej i przekazali ją pod opiekę rodziny – relacjonuje asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Policjanci apelują! Jeżeli widzimy osobę starszą, nieporadną czy wymagającą opieki reagujmy. Takie osoby często zmagają się z demencją oraz mają problem z poruszaniem. Pamiętajmy też, że osoby starsze przy niskich temperaturach znacznie bardziej narażone są na wychłodzenie. W przypadku napotkania takich osób nie przechodźmy obojętnie. Zadzwońmy na numer alarmowy 112, by pomoc przyszła na czas.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
29 marca, 2023 11:57

Miałam podobną sytuację. Zarzwoniłam pod 112. Dyspozytor uznał, że należy wysłać karetkę. Czekaliśmy ponad godzinę. Kobieta była już bardzo zmarznięta, ale po przyjeździe karetki odmówiła pomocy lekarskiej i podpisała oświadczenie, że nie przyjmuje pomocy. Sami musieliśmy szukać jej domu. Na szczęście udało się znaleźć mieszkanie, bo zanim przyjechała karetka rozmawialiśmy z nią przez cały czas. Mieszkała sama, sąsiedzi się nią zaopiekowali. Następnym razem na pewno nie zazadzwonię pod 112. Miałam nadzieję, że ktoś pomoże. Niestety musieliśmy sami wziąć odpowiedzialność za tą starszą osobę.

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!