Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Starostwo chce kupić budynek byłego banku

Starostwo Powiatowe w Piotrkowie prowadzi negocjacje z BNP Paribas (dawniej BGŻ) w sprawie nabycia budynku byłego banku u zbiegu Dąbrowskiego i Grota Roweckiego. – Chcemy pozbyć się siedziby przy 3 Maja która generuje ogromne koszty utrzymania, a do nowej siedziby przy Dąbrowskiego 12, przenieść część wydziałów starostwa, tak by wszystkie referaty były jak najbliżej siebie – mówi w rozmowie z nami starosta Piotr Wojtysiak.

Właściciel obiektu wystawił budynek na sprzedaż za 2 135 000. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że aktualnie cena jest zdecydowanie niższa, jednak do czasu podpisania aktu notarialnego, jest ona tajemnicą negocjacji.

Budynek powstał w 1969 r., adaptacja i remont odbył się w latach 1994- 1995, a docieplenie w 2001 r. Powierzchnia użytkowa: 1.031 m2. To budynek 5-kondygnacyjny, maszynownia dźwigu znajduje się na 6 kondygnacji. Obiekt jest podpiwniczony, w zabudowie zwartej. W piwnicach znajduje się część magazynowo-gospodarcza i techniczna (bankomat, archiwum, kotłownia, skarbiec). Na parterze zlokalizowano salę obsługi klienta, pomieszczenia ochrony, komunikację. Na pozostałych kondygnacjach znajdują się pomieszczenia biurowe i socjalne wraz z komunikacją.

To kolejny „pobankowy” obiekt którego powiat być może stanie się właścicielem. Przypomnijmy, że w aktualnej siedzibie starostwa, mieścił się kiedyś oddział Narodowego Banku Polskiego.

– Jeśli chodzi o reorganizację mienia w którym wykonywane są zadania przez Powiat Piotrkowski, to faktycznie chcemy sprzedać nieruchomość przy alei 3 Maja 33. To budynek o kubaturze ponad 4 tysiące metrów, generujący koszty utrzymania na poziomie ponad 700 tysięcy złotych rocznie. W związku z tym, podjęliśmy decyzję o ograniczeniu powierzchni biurowych dla administracji powiatowej, a budynek zostanie przeznaczony do sprzedaży. Natomiast na potrzeby wydziału komunikacji oraz jednostek które jeszcze znajdują się w tym budynku, zakupimy obiekt przy Dąbrowskiego 12. W tym momencie toczą się rozmowy w sprawie nabycia tejże nieruchomości – powiedział w rozmowie z nami starosta Piotr Wojtysiak.

Starostwo zamierza restrukturyzować dalsze mienie powiatu. – Chodzi o budynek przy ulicy Kubusia Puchatka w Sulejowie (budynek dawnego domu dziecka – przyp, red.) a także inne nieruchomości które stały się zbędne do realizacji zdań powiatowych, tak aby zmniejszyć bieżące koszty, oraz wygenerować dodatkowe środki na inwestycje i wkład własny w te projekty, na które już dziś pozyskaliśmy pieniądze zewnętrzne. To między innymi Powiatowe Centrum Przesiadkowe, czy skumulowanie realizacji świadczeń starostwa z trzech budynków, w przyszłości do dwóch – dodał starosta Piotr Wojtysiak

4.6 5 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!