Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Akt notarialny podpisany. Powiat kupił budynek byłego banku

Powiat Piotrkowski podpisał umowę kupna budynku u zbiegu Dąbrowskiego i „Grota”-Roweckiego w Piotrkowie. W obiekcie dawnego banku, znajdzie się między innymi Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego.

Kwota za jaką powiat nabył budynek, nie jest wysoka bo to 1 790 000 złotych. Biorąc pod uwagę lokalizację obiektu i jego stan, cena nie jest wygórowana.

Swoją siedzibę w nowym miejscu znajdzie wspomniany już Wydział Komunikacji, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Zarząd Dróg Powiatowych oraz Wydział Transportu i Ruchu Drogowego. – W związku z planowaną sprzedażą naszego budynku przy alei 3 Maja 33, jako pierwszy w lipcu tego roku przeniesiemy Wydział Komunikacji. Następne wydziały sukcesywnie przeprowadzać będziemy w kolejnych miesiącach, tak by móc w czwartym kwartale rozpocząć procedurę sprzedaży tego budynku. Ze sprzedaży chcielibyśmy uzyskać około 3,5 miliona złotych – zapowiada starosta Piotr Wojtysiak. – Aktualnie w budynku byłego banku prowadzimy inwentaryzację, przygotowujemy obiekt do położenia części instalacji które będą służyły do obsługi interesantów – dodaje starosta.

Przypomnijmy, że to kolejny budynek byłego banku przejęty przez starostwo. Kilka lat temu powiat przejął budynek Narodowego Banku Polskiego w którym mieści się główna siedziba starostwa.

4.7 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!