GminyWażne wiadomościWydarzenia

Starosta rozmawiał z wojewodą na temat przyjęcia uchodźców z Ukrainy

Wojewoda Tobiasz Bocheński zorganizował telekonferencję z samorządowcami z regionu, by omówić aktualną sytuację na Ukrainie oraz podyskutować o możliwościach przyjęcia uchodźców ze wschodu. Z ramienia Powiatu Piotrkowskiego, w spotkaniu uczestniczył starosta Piotr Wojtysiak.

– Uczestniczyłem w telekonferencji zwołanej przez Wojewodę Łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego w związku z inwazją Rosji na Ukrainę. Starostowie zostali zobowiązani do koordynowania pomocy dla uchodźców wojennych na terenie swoich powiatów. Podczas spotkania poruszyłem m.in. kwestie legalizacji pobytu dla rodzin pracowników pochodzących z Ukrainy, a już pracujących na Ziemi Piotrkowskiej. Na najbliższy poniedziałek natomiast zwołałem posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego poszerzone o burmistrzów i wójtów z naszych gmin, w celu omówienia koordynacji niezbędnych działań. – napisał w mediach społecznościowych starosta Piotr Wojtysiak.

– Wszystkie podległe służby na czele z Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego realizują przygotowany, kompleksowy plan działania na wypadek przyjmowania uchodźców z Ukrainy. W pierwszej kolejności będziemy korzystali ze zgromadzonych przez administrację zespoloną zasobów lokalowych. Będziemy koordynować i weryfikować wszelką pomoc oferowaną obywatelom Ukrainy. – zapowiedział wojewoda.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: