GminyGrabicaWażne wiadomościWydarzenia

Spotkanie opłatkowe w gminie Grabica

Czas poprzedzający święta to czas pełen radości, wzajemnych odwiedzin, dzielenia się opłatkiem czy składania życzeń. Magia świąt polega także na tym, że więcej czasu spędzamy z bliskimi i znajomymi. Przedświąteczne spotkania opłatkowe stały się również tradycją w gminie Grabica, w tym roku takowe, odbyło się w świetlicy w Dziewulinach, zorganizowane przez Gminny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych.

Piękny zapach tradycyjnych świątecznych potraw, bożonarodzeniowe pieśni w tle oraz – a właściwie przede wszystkim – rodzinna atmosfera. Tak przebiegała tegoroczna wigilia. Biorąc pod uwagę podniosłość wigilijnej wieczerzy nie mogło zabraknąć wspólnej modlitwy, symbolicznego przełamania się opłatkiem, a także odśpiewania kolędy „Wśród nocnej ciszy”.

Na spotkanie przybyli m. in. proboszcz parafii w Krzepczowie – ks. Adam Stańdo, wójt gminy Grabica Krzysztof Kuliński, Przewodniczący Rady Dariusz Kalisiak, przedstawicielki wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich oraz zaproszeni goście.

W pięknie udekorowanej sali była okazja, by wymienić poglądy, podyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych z nadchodzącym Nowym Rokiem. Od wójta gminy Grabica popłynęły do zgromadzonych świąteczne życzenia i podziękowania, za dobrą współpracę z samorządem. – Wielu przedsięwzięć realizowanych na terenie Gminy nie udałoby się wykonać bez nieodzownej pomocy i zaangażowania organizacji społecznych działających na naszym terenie – mówił wójt. – Już po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że uroczystości opłatkowe to idealna okazja do spotkań. Jest to moment długo wyczekiwany przez ludzi, czas kiedy można poczuć nastrój serdeczności i radości. Mamy nadzieję, że zorganizowane spotkanie wigilijne pozwoliło poczuć ducha nadchodzących Świąt, a każdy z zaproszonych gości miło spędził czas. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości – dodał Krzysztof Kuliński.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!