KulturaNadchodzące wydarzeniaPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Spotkanie online z Jakubem Ćwiekiem

Zapraszamy na spotkanie online z Jakubem Ćwiekiem – pisarzem, stand-uperem, scenarzystą, z którym rozmawiać będzie Agnieszka Włoka.

Jakub Ćwiek debiutował zbiorem opowiadań „Kłamca”, który doczekał się pięciu kolejnych tomów i multimedialnego uniwersum. W 2007 roku ukazał się kryminał grozy „Liżąc ostrze”, a rok później horror „Ciemność płonie” (aby go napisać, spędził pół roku wśród bezdomnych na dworcu w Katowicach). Stworzył też m.in. czterotomowy cykl „Chłopcy” (2012–2015) oraz dwutomowe „Dreszcz” (2013–2014) i „Grimm City” (2016–2017).

Dziesięciokrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, zdobył ją w 2012 roku. Napisał też thriller „Szwindel”, a z Adamem Bigajem „Bezpańskiego. Balladę o byłym gliniarzu”. Najnowsza książka „Topiel” to thriller obyczajowy osadzony w prawdziwych realiach początku powodzi 1997 roku.

Autor, uczestnik wydarzeń i aktywny wolontariusz na pieczołowicie oddanym tle rysuje porywającą, momentami przerażającą opowieść o przyspieszonym kursie dojrzewania, rozliczając się jednocześnie z nostalgią lat dziewięćdziesiątych.

Spotkanie odbędzie się 27 listopada o godz. 19.00 spotkanie pojawi się na stronie www.biblioteka.piotrkow.pl oraz na Facebooku [email protected] Projekt w ramach programu Promocja czytelnictwa dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!