SulejówWydarzenia

SP1 w Sulejowie ma 80 lat!

Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej były odpowiednim momentem do świętowania 80. rocznicy powstania Szkoły Podstawowej Nr 1 im Jana Pawła II w Sulejowie.

Data oddania do użytku budynku szkolnego jest nierozerwalnie związana z jedną z najtragiczniejszych dat w historii Polski – wybuchem II wojny światowej. Dlatego część artystyczna wydarzenia była również hołdem złożonym bohaterom oraz wszystkim tym,  którzy w tamtych trudnych czasach, nawet nie będąc pedagogami, uczyli najtrudniejszej ze sztuk – sztuki życia.

Spotkanie rocznicowe rozpoczęło się miłą niespodzianką jaką stanowiły życzenia od uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 4 w Sławucie na Ukrainie. Po prezentacji krótki wykład wygłosił historyk Krzysztof Bojarczuk, który przedstawił dzieje przedwojennego i powojennego sulejowskiego szkolnictwa. Uczestnicy wydarzenia zapoznali się również z historią szkoły śledząc jednocześnie losy mieszkańców Sulejowa w czasie II wojny światowej.

Głos zabrali zaproszeni goście: w imieniu Starosty Powiatu Piotrkowskiego, sekretarz Rady Powiatu Ireneusz Czerwiński, Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski, emerytowani dyrektorzy: Krzysztof Moryń i Danuta Gielec , Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sulejowie  Stanisław Ból, wizytator Jolanta Banasik oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie Bartosz Borkowski.

Akademię uświetniła wystawa fotograficzna ,,Dawnych wspomnień czar..” przygotowana przez Wandę Gemel . Po części oficjalnej uczniowie, nauczyciele, i zaproszeni goście mogli cieszyć się atrakcjami jakie pojawiły się na jesiennym pikniku.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x