reklama
GrabicaKulturaNadchodzące wydarzeniaUncategorized

Sobótkowe świętowanie w Gminie Grabica

W ostatni piątek czerwca w Gminie Grabica odbyło się wydarzenie kultywujące obrzędy i zwyczaje Nocy Świętojańskiej. Na to radosne świętowanie Gminny Związek Kółek i Organizacji Rolniczych z Grabicy zaprosił delegacje z Kół Gospodyń Wiejskich oraz przedstawicieli Ochotniczych Straży Pożarnych. Nie zabrakło też wielu gości, wśród których byli m.in.: poseł Grzegorz Lorek, wicestarosta Dariusz Magacz, wójt Krzysztof Kuliński oraz przewodniczący RG Dariusz Kalisiak wraz z radnymi.

Święto rozpoczęło się od rozpalania sobótkowego ognia, który według wierzeń ma chronić przed klęskami, zapewnić urodzaj i dobro inwentarza. Ogłoszono również konkurs na najładniejszy wianek świętojański, gdzie to Jurorzy mieli nie lada problem z wyłonieniem zwycięzcy, ponieważ co jeden, to piękniejszy, każdy kolorowy, z rozmaitym zielem i kwieciem, pachnący polską łąką i wiejskim ogrodem. Ostatecznie, nagrody za sobótkowy wianek ufundowane przez organizatorów, z rąk Przewodniczącego GZKiOR Ryszarda Barańskiego odebrały Panie z KGW w Papieżach, Polesiu i Majkowie Średnim.

Teren strzelnicy sportowej w Grabicy, przepełniony ludźmi na tę jedną noc stał się miejscem nietuzinkowym. Gdy zapadł zmrok, urok tego miejsca uderzał ze zdwojoną siłą. Trudno było nie dzielić się uśmiechami i serdecznością z innymi. Ci, którzy z zaproszenia skorzystali z pewnością na długo zapamiętają to wyjątkowe wydarzenie.

Serdeczne podziękowania należą się Paniom z Koła Gospodyń oraz Strażakom Ochotnikom z Ostrowa, którzy wiele pracy włożyli, by tak wybornie wszyscy mogli się bawić, jadłem i muzyką raczyć, wianki wyplatać i tańcować do białego rana.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!