Wydarzenia

Śmiertelny wypadek w Srocku. Znamy nowe fakty – AKTUALIZACJA

Przypomnijmy, że na miejscu zginęły dwie kobiety. Do wypadku doszło w czwartek około 6.00 nad ranem. Na DK12 zderzyły się trzy pojazdy: autokar, auto osobowe i ciężarówka. Jak ustalili inspektorzy ITD, kierowca autokaru przekroczył dozwoloną prędkość i oszukiwał czas pracy, jadąc na cudzej karcie.

Ukraiński autokar rejsowy najechał na tył samochodu osobowego, który wcześniej zatrzymał się i sygnalizował zamiar skrętu w lewo. Siła uderzenia była tak duża, że osobowe auto zostało wepchnięte wprost pod koła nadjeżdżającej z naprzeciwka ciężarówki. Zginęły dwie kobiety: prowadząca i pasażerka osobówki.

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Piotrkowa Trybunalskiego, wezwani na miejsce wypadku na polecenie prokuratury, ustalili, że ukraiński kierowca autokaru posługiwał się dwoma kartami kierowcy, oszukując tym samym czas pracy. Analiza danych z tachografu wykazała, że szofer przekroczył dopuszczalny, maksymalny czas prowadzenia pojazdu bez przerwy o ponad 40 minut. Ukraiński autobus jechał także za szybko – ustaliła ITD. W chwili zderzenia autokar poruszał się z prędkością 90 km/h. Dopuszczalna prędkość na tym odcinku drogi wynosi 70 km/h.

Na poczet przyszłej kary inspektorzy nałożyli na ukraińskiego przewoźnika kaucję. Ukraiński kierowca autokaru trafił do aresztu.

Autobusem jechała grupa osób z Ukrainy (Chersoń) na wycieczkę do Szczecina. Podróżujący autokarem nie odnieśli poważnych obrażeń. Dalsze okoliczności wypadku badają prokuratura i policja.

O wypadku pisaliśmy także TUTAJ.

AKTUALIZACJA:
Zgodnie z decyzją piotrkowskiego sądu, ukraiński kierowca został aresztowany. 29-latek, najbliższe 3 miesiące pozostanie w areszcie.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dominik
19 października, 2018 05:55

powoli mamy dość ukraińców w piotrkowie

tutejszy
tutejszy
19 października, 2018 12:18

tam nie ma 70/h

BUSOMAT.PL autokar wynajęcie
19 października, 2018 13:59

Wyrazy współczucia. Na drodze trzeba być zawsze czujnym.

Robi
Robi
28 października, 2018 16:38

Przekaż, podaj dalej ten wpis:
Popierajmy o przedłużenie S12 do obwodnicy Bełchatowa nawet w formie jak wygląda teraz obwodnica Bełchatowa. W powiązaniu z wschodnią obwodnicą skomunikuje to dobrze region. Odciąży drogę przez Majków, Gomulin, Woźniki, Mzurki, Huta, Dobrzelów, na której już robią się drobne korki i jazda tą drogą staje się uciążliwa.
comment image
Walczmy żeby nie było tak jak teraz jest z S8 gdzie urywa się w szczerym polu a powinna zostać przedłużona do Tomaszowa Mazowieckiego.

Powiązane artykuły

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x