GminyWażne wiadomościWydarzenia

Śmiertelne potrącenie na DK91

Radomszczańscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło 29 listopada 2021 roku na ulicy Głowackiego w Kamieńsku. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, kierujący ciężarówką potrącił próbującego przejść przez przejście dla pieszych mężczyznę. W trosce o bezpieczeństwo pieszych policjanci apelują o noszenie elementów odblaskowych, szczególnie w okresie jesienno – zimowym, gdy warunki pogodowe pogarszają widoczność.

– Do wypadku doszło kilka minut przed godziną 13.00 w rejonie skrzyżowania ulicy Głowackiego z ulicą Piotrkowską w Kamieńsku. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 49-letni kierowca samochodu ciężarowego jadąc ulicą Głowackiego z zamiarem skrętu w lewo najprawdopodobniej nie zauważył pieszego i go potrącił. 61-letni mieszkaniec Kamieńska zmarł na miejscu wypadku. Nadzorujący czynności prokurator zdecydował o zabezpieczeniu ciała pieszego w radomszczańskim prosektorium. Natomiast, 49-letni kierowca dafa został osadzony w policyjnym areszcie. Kierujący ciężarówką był trzeźwy. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładnie okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia. – informuje nadkom. Aneta Wlazłowska z KPP w Radomsku.

Policjanci przypominają i apelują wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz o używanie elementów odblaskowych przez pieszych oraz rowerzystów. Pamiętajmy – odblaski ratują nasze życie! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 20 – 30 metrów. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe prawidłowo nałożone na odzież widać z odległości 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby uczestnicy zdarzeń drogowych używali elementy odblaskowe.

– Zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym. Choć przepisy ruch drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych  na pieszych, rowerzystów i motocyklistów w terenie zabudowanym, to pamiętajmy, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie. – mówi rzeczniczka radomszczańskiej policji.


0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrkowianin
Piotrkowianin
30 listopada, 2021 14:43

„Kierujący ciężarówką, obywatel Ukrainy, w chwili zdarzenia był trzeźwy.”
A krew mu pobrali, bo może lał wódkę w kalosze?

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!