Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Śledztwo w sprawie podżegania do popełnienia samobójstwa

Piotrkowska Prokuratura Rejonowa wszczęła śledztwo w sprawie śmierci dwóch osób. W obu przypadkach doszło do potrącenia przez pociąg.

Do pierwszego zdarzenia doszło 16 września w Jarostach, do drugiego 18 września w Piotrkowie Trybunalskim w okolicy ulicy Budki. 

– W obu przypadkach badane są wątki podżegania do samobójstwa – wyjaśnia prokurator Magdalena Czołnowska-Musioł, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie i dodaje: – Czynności dowodowe pozwoliły na wszczęcie śledztwa w sprawie namowom lub poprzez udzielenia pomocy do targnięcia się na własne życie, w wyniku czego pokrzywdzony wszedł pod nadjeżdżający pociąg i na skutek odniesionych obrażeń zmarł na miejscu zdarzenia. To jest czyn z art. 151 Kodeksu Karnego. Trwają czynności dowodowe, mające ustalić wszystkie okoliczności tego zdarzenia – mówi.

Kodeks karny przewiduje, że kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!