Śledztwo w sprawie symboli nazistowskich prowadzone w Piotrkowie

Views: 415

Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie przejęła śledztwo w sprawie propagowania symboli nazistowskich. Początkowo postępowaniem zajęła się Prokuratura Rejonowa w Radomsku, jednak ze względu na wagę sprawy i jej medialny charakter, została ona przekazana do Piotrkowa.

Śledczy przyjrzą się, czy podczas festiwalu Orle Gniazdo, który odbywał się w lipcu ubiegłego roku w miejscowości Kępa w gm. Żytno w powiecie radomszczańskim, publicznie propagowano faszyzm. Póki co, Prokuratura nie zdradza szczegółów postępowania. Prowadzone są czynności wspólnie z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego, i to na tej podstawie podejmowane będą decyzje co do kierunku postępowania. Na razie nie postawiono nikomu żadnych zarzutów. Sprawę ujawnili dziennikarze tvn, w programie „Superwizjer”.

Komentarzy: 1

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *

  1. Dopiero teraz. O sprawie glosno było juz latem, ale prokuratura w Radomsku jakoś milczala i głucha byla nie dostrzegając problemu. Teraz ze strachu przed ogolnopolskimi mediami nagle przejzala na oczy… oby tylko piotrkowska nie poległa i nie rozmyla sprawy.