Kultura

Skolik/Janek plays Cole Porter

Piątek znowu upłynie pod znakiem muzycznej jazzowej uczty. Stowarzyszenie Loża Kulturalna Stare Miasto zaprasza na koncert: Skolik/Janek plays Cole Porter. Początek o godzinie 20.00 na letniej scenie plenerowej Skyy Pub. W razie złej pogody, koncert odbędzie się w środku lokalu. 
Zespół w składzie: Marcin Janek – saksofon, Kacper Skolik – perkusja, Paweł Urowski – kontrabas, Dominik Kisiel – piano.
Pomysł na zespół narodził się z zamiłowania saksofonisty i perkusisty do standardów jazzowych. Zespół ma prezentować piękno, prostotę i zarazem trudność w graniu w stylistyce „Straight Ahead”. Swoją uwagę skupia na standardach jazzowych, ale nie boi się eksperymentów z muzyką nowoczesną oraz kompozycjami własnymi.
Muzycy o koncercie: Obecnie koncentrujemy się na muzyce Cole’a Portera i pięknie melodii, które komponował. Niemal każda z napisanych przez niego piosenek stawała się nieśmiertelnym przebojem. Chociaż utwory te powstały w pierwszej połowie XX wieku, to ich treść i muzyka do dzisiaj są bardzo żywe w kulturze amerykańskiej i światowej. Wokaliści często dołączają je do swojego repertuaru, a instrumentaliści jazzowi chętnie na tych tematach improwizują. Taki temat Portera jak “Love for sale” był wykonywany między innymi przez legendarny sekstet Milesa Davisa, natomiast Oscar Peterson zachwycony melodiami kompozytora dedykował mu całą płytę “Oscar Peterson plays Cole Porter”.
0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!