Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Serce na nakrętki stanęło przed UJK

Nakrętki od plastikowych butelek zamiast lądować w koszu, mogą znaleźć się w specjalnym pojemniku, który od wtorku stoi przed piotrkowską filią UJK. Inicjatorem ustawienia serca jest radny Łukasz Janik i rektorat uniwersytetu.

– Zapraszamy do wyrzucania nakrętek do serca które jest już dostępne dla wszystkich mieszkańców naszego miasta a także powiatu. Serce znajduje się przed wejściem do fili UJK przy ulicy Słowackiego. Powstało ono wspólnie z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego. Jest ogólnodostępne i każdy może wrzucić do niego nakrętkę. Mamy także nadzieję, że będą zgłaszać się do nas osoby potrzebujące pomocy. Zebrane nakrętki, trafią wtedy na przykład do fundacji, która opiekuje się konkretną potrzebującą osobą. – mówi Łukasz Janik inicjator akcji. – Wierzę w to, że serce szybko będzie się zapełniać. W kwietniu zeszłego roku proponowaliśmy prezydentowi ustawienie podobnego serca na terenie miasta, lecz pan prezydent nie skorzystał z naszej propozycji, dlatego teraz zaproponowaliśmy to władzom piotrkowskiej filii UJK, co znalazło się z aprobatą, za co serdecznie dziękuję. – dodał Łukasz Janik. 

Pracownicy UJK oraz studenci od dawna podejmują różne formy pomocy. – Nakrętki dla potrzebujących zbieramy już od kilku lat. Brakowało nam jednak tak pięknego serca, które wizerunkowo mocno przyciąga – mówi Katarzyna Szymczyk, prodziekan do spraw rozwoju. – Ponadto, możliwość wystawienia serca na zewnątrz budynku, dodatkowo pomaga, bowiem akcję kierujemy nie tylko do studentów, ale także do wszystkich mieszkańców Piotrkowa, a jak wiadomo, nasza filia usytuowana jest w bardzo ruchliwym miejscu. Serce jest duże, więc i pomoc będzie spora. A co ważniejsze, już dziś udało się w połowie to serce nakrętkami wypełnić. dodała Katarzyna Szymczyk.

Zgłoszenia osób dla których będą zbierane nakrętki, można zostawiać w rektoracie UJK.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
25 stycznia, 2022 17:33

Ciekawi mnie jaka fundacja będzie obsługiwać? Nasi lokalni dziennikarze mało dociekliwi , szkoda

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!