KulturaPiotrków TrybunalskiWydarzenia

„Secesja. Piękno nieprzemijające”

W niedzielne popołudnie sale Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim wypełnili uczestnicy wernisażu wystawy pt. „Secesja. Piękno nieprzemijające”. Zebranych powitała dyrektor piotrkowskiego Muzeum dr Marta Walak. Wysłuchali oni prelekcji poświęconej secesji w sztuce oraz wystąpienia na temat prezentowanej kolekcji. Unikalna w skali kraju kolekcja przedmiotów secesyjnych należy do cenionego chirurga angiologa dr n. med. Andrzeja Papiewskiego.

Wystawie, która prezentowana będzie do maja 2019 r., towarzyszy bezpłatny katalog, przygotowany przez kuratora wystawy – Natalię Dubrowin. Wiele szczegółowych informacji na temat każdego z prezentowanych przedmiotów odnaleźć można w okolicznościowym wydawnictwie, które pozwala na samodzielne zwiedzanie wystawy ukazującej przedmioty wywołujące najsubtelniejsze wrażenia oraz budzące refleksje o ulotności i kruchości życia.

Dr Andrzej Papiewski jest absolwentem podyplomowych studiów w Akademii im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego w Krakowie na kierunku: rysunek sztuki i antyków. W roku 2005 otrzymał Honorową Nagrodę Hetmana Kolekcjonerów Polskich Jerzego Dunina-Borkowskiego. Jest członkiem Łódzkiego Klubu Kolekcjonerów, Klubu Miłośników i Kolekcjonerów Piór oraz członkiem honorowym Rotary Club Łódź-Centrum. Wspiera działalność Stowarzyszenia Muzealników Polskich Oddział w Łodzi. Pełni też funkcję wiceprezydenta Łódzkiego Oddziału Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!