koronawirusWażne wiadomościWydarzenia

Sanepid podsumował wakacje – nie było dzieci z koronawirusem

– Na zakończenie sezonu wakacyjnego w powiecie piotrkowskim możemy pochwalić się zerową liczbą zakażeń COVID-19 wśród dzieci i młodzieży wypoczywających na naszym terenie – czytamy w komunikacie PSSE w Piotrkowie. W prelekcjach organizowanych przez sanepid, podczas wakacji wzięło udział niemal pół tysiąca osób.

– Jest to na pewno efekt zespołowego działania organizatorów wypoczynku letniego dzieci i młodzieży oraz nadzoru sanitarnego i działań profilaktycznych ze strony Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Piotrkowie Trybunalskim. Między innymi pogadanki z zakresu właściwego postępowania w czasie trwania epidemii koronawirusa SARS- CoV-2 przeprowadzono na obozie sportowym w Czarnocinie i w ośrodku Anpol w Sulejowie. Ogółem w czasie wakacji przeprowadzono 26 spotkań dla 484 młodych osób wypoczywających w powiecie piotrkowskim – informuje Anna Kańska – kierownik sekcji PZ i OZ PSSE w Piotrkowie.

Oprócz zagrożeń wynikających z epidemii COVID-19 omawiano również bezpieczny wypoczynek oraz profilaktykę stosowania nowych środków zastępczych czyli dopalaczy.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x