Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Sąd Rejonowy bez Biura Obsługi Interesantów

Zgodnie z zarządzeniem prezesa Sądu Okręgowego w Piotrkowie, z końcem stycznia zlikwidowane zostało Biuro Obsługi Interesantów dla obu sądów. Powołano natomiast BOI tylko dla tych, którzy swoje sprawy chcą załatwić w Sądzie Okręgowym. Główny powód to braki kadrowe w placówce niższej instancji. 

Jakie są powody likwidacji Biura Obsługi Interesantów? Na to pytanie odpowiada nam jeden z pracowników rejonówki: – W naszym sądzie jest siedem wydziałów, pracowników do obsługi oddelegowanych było zaledwie trzech. Nie było możliwości, by sprawnie obsłużyli oni wszystkich interesantów.

Na stronie internetowej Sądu Okręgowego pojawił się komunikat:

Z dniem 1 lutego BIURO OBSŁUGI INTERESANTÓW prowadzić będzie obsługę:

– w zakresie udzielania informacji wyłącznie dla interesantów Wydziałów Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim

– w zakresie udostępniania do wglądu akt w Czytelni Akt w stosunku do interesantów Wydziałów Sądu Okręgowego i Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim za wyjątkiem VI Wydziału Ksiąg Wieczystych

Od dnia 1 lutego 2019 r. interesanci Wydziałów Sądu Rejonowego w Piotrkowie Tryb. proszeni są – w celu uzyskania informacji – o zgłaszanie się do sekretariatu właściwego Wydziału Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim

Pełna treść zarządzenia znajduje się TUTAJ.

– Przez wiele lat tak działały sekretariaty i sądy funkcjonowały poprawnie. Nie wykluczam, że kiedyś wrócimy do pomysłu BOI dla Sądu Rejonowego – powiedziała w rozmowie z Piotrkowskim24 Agnieszka Leżańska, rzeczniczka prasowa Sądu Okręgowego w Piotrkowie.


0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!