GminyWażne wiadomościWydarzenia

Rzecznik Praw Obywatelskich spotkał się z rolnikami z powiatu piotrkowskiego

Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Wiącek spotkał się z przedstawicielami rolników z powiatu piotrkowskiego, którym w grudniu zeszłego roku zostały przedstawione zarzuty nakłaniania weterynarzy do fałszowania świadectw zdrowia zwierząt.

W spotkaniu uczestniczył także poseł Dariusz Klimczak, który podjął interwencję poselską w sprawie zatrzymania rolników z naszego terenu. Podczas rozmowy hodowcy przedstawili, między innymi, okoliczności ich zatrzymania, przeszukania mieszkań i użycia środków przymusu bezpośredniego przez funkcjonariuszy policji. Wskazali zarazem na nadmierną represyjność i nieproporcjonalność tych działań, które stawiają ich w niekorzystnym świetle wobec lokalnej społeczności.

Rzecznik Marcin Wiącek zapowiedział podczas rozmowy, podjęcie stosownych działań wobec zasygnalizowanych przez rolników naruszeń praw i wolności obywatelskich.

– Spotkanie z panem rzecznikiem odbieram bardzo pozytywnie. Marcin Wiącek pytał nas o okoliczności zatrzymania z 7 grudnia. O powiedzieliśmy jakie działania prokuratura podjęła po naszym zatrzymaniu. Chodzi o to, aby śledztwo w naszej sprawie prowadzone było rzetelnie. My przecież nie mamy nic do ukrycia. Rzecznik obiecał, że będzie się przyglądał naszej sprawie. – powiedział po spotkaniu Janusz Terka przedstawiciel rolniczej solidarności.

– Środki przymusu bezpośredniego w tym przypadku były nieadekwatne do zarzutów. Interwencję podjął z naszej inicjatywy Rzecznik Praw Obywatelskich. Sprawa zatrzymanych rolników jest skandaliczna. – dodał poseł Dariusz Klimczak.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!