GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Rusza budowa ulicy Słonecznej w Wolborzu

Wolbórz buduje i modernizuje kolejne drogi wraz z infrastrukturą na terenie gminy. Środki finansowe w wysokości 4,8 mln zł pozyskano z Rządowego Funduszu Polski Ład.

W ramach pozyskanych środków finansowych planujemy budowę ul. Słonecznej wraz z budową sieci kanalizacji deszczowej w ul. 1-go Maja oraz ul. Grunwaldzkiej w Wolborzu, a także przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Swolszewice Duże w zakresie budowy chodnika i przebudowy nawierzchni.

  • Obecnie ul. Słoneczna posiada nawierzchnię nieutwardzoną, bez odprowadzania wód deszczowych, dlatego powstanie systemu sieci kanalizacji deszczowej i rowów jest tam niezbędne. Na ul. Słonecznej wykonane zostanie również oświetlenie uliczne oraz chodnik poprawiający bezpieczeństwo pieszych. Wykonamy też sieć kanalizacji sanitarnej oraz odcinek sieci wodociągowej. – powiedział Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza.

Swolszewice też z nową drogą.

  • W miejscowości Swolszewice Duże kontynujemy przebudowę drogi. W roku 2021 został wybudowany został tam odcinek chodnika oraz usunięto kolizje z infrastrukturą techniczną. W lutym 2023 roku planujemy kontynuację przebudowy nawierzchni, budowę kolejnego odcinka chodnika, budowę zjazdów indywidualnych, wykonanie i umocnienie rowów i odcinka kanalizacji deszczowej. – dodał Burmistrz Wolborza.

Wymienione dwa zadania wpłyną na poprawę bezpieczeństwa i komfortu zarówno w ruchu pieszym jak i samochodowym, przyczynią się do poprawy stanu technicznego nawierzchni dróg, a przede wszystkim polepszą jakosć życia mieszkańców w tych lokalizacjach.

Dofinansowanie: 4.800.000,00 zł z RZĄDOWEGO FUNDUSZU POLSKI ŁAD
Koszt całej inwestycji: 7.720.636,02 zł

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!