GminyGorzkowiceŁęki SzlacheckieRozprzaWażne wiadomościWydarzenia

Rozprza, Gorzkowice i Łęki wsparły WOPR. Będą partole na akwenie cieszanowickim

Na Zalewie Cieszanowickim będzie bezpieczniej. To za sprawą ratowników WOPR, którzy dyżurować będą na tym akwenie niemal do końca września.

Jak co roku, podpisano porozumienie pomiędzy gminą Rozprza, gminą Gorzkowice, gminą Łęki Szlacheckie a Rejonowym Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Piotrkowie Trybunalskim. Na jego podstawie, WOPR realizować będzie działania związane z organizowaniem pomocy oraz ratowaniem osób, które ulegną wypadkowi lub narażone będą na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia na zbiorniku cieszanowickim. Dyżury odbywać się będą w każdą sobotę i niedzielę oraz 15 sierpnia b.r. w godzinach 11:00 – 19:00 od 25 czerwca do 25 września 2022 r.

– Zdrowie oraz bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających nad zbiornikiem w Cieszanowicach jest sprawą najważniejszą, a dzięki takiej współpracy i pomocy pracowników WOPR każdy będzie mógł czuć się bezpieczniej. Pamiętajmy jednak o zdrowym rozsądku i niebezpieczeństwach jakie mogą nas spotkać podczas kąpieli. – apelował wójt Janusz Jędrzejczyk. – Prosimy również wszystkich mieszkańców oraz osoby przyjezdne o zachowanie porządku i czystości oraz nie pozostawiania odpadów w miejscach do tego nie przeznaczonych. – dodał wójt

Porozumienie podpisali: wójt Rozprzy Janusz Jędrzejczyk, zastępca w wójta Gorzkowic Karol Strojecki, wójt Łęk Szlacheckich Piotr Łączny oraz Leszek Ciechanowski – prezes WOPR w Piotrkowie Trybunalskim oraz Janusz Ciechanowski wiceprezesa WOPR.

Zobacz także:

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!